مدیرکل ارشاد آذربایجان شرقی: نقش حیدر عباسی در حفظ زبان اصیل آذری بی بدیل است

مراغه - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی حیدرعباسی را از پرآوازه ترین سخن سرایان معاصر و از محافظان زبان و ادبیات آذری توصیف کرد و گفت: وی در هنر شعر و شاعری به کمک خلاقیت خارق العاده ای که دارد از بی بدیل ترین بدایع در حفظ ادبیات کهن آذری بهره برده است.
ادامه مطلب...

صرف45 میلیارد ریال برای توسعه شبکه آب و فاضلاب مراغه

مراغه - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه با اشاره به اینکه 84.3 درصد از جمعیت شهری مراغه از فاضلاب شهری برخوردارند، گفت: مراغه در ردیف پنج شهر نخست کشور در برخورداری از شبکه فاضلاب شهری قرار دارد و در سال جاری برای اجرای طرح های توسعه شبکه آب و فاضلاب این شهرستان 45 میلیارد و 450 میلیون ریال هزینه شده است.
ادامه مطلب...

مدیرکل ارشاد آذربایجان شرقی: ملالت های اصحاب رسانه برای آگاهی بخشی در جامعه افتخار آمیز است

مراغه - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه انسان های آگاه می توانند در جامعه تحول آفرین باشند، گفت: ملالت های اصحاب رسانه برای آگاهی بخشی در جامعه افتخار آمیز است.
ادامه مطلب...

عضو مجلس خبرگان رهبری: دور جمهوری اسلامی نمی توان دیوار کشید

مراغه – ایرنا – عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با اشاره به گسترش فضای ارتباطی کشورمان با جهان پیرامون گفت: دور جمهوری اسلامی ایران نمی توان دیوار کشید و در فعالیت های فرهنگی و هنری باید ضمن توجه به ارزش های معنوی به عموم جنبه ها توجه شود.
ادامه مطلب...

توقیف 175 دستگاه وسیله نقلیه متخلف در مراغه

مراغه - ایرنا - فرمانده انتظامی مراغه از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و توقیف 115 دستگاه موتور سیکلت و 60 دستگاه خودرو متخلف و مزاحم در این شهرستان خبر داد.
ادامه مطلب...

مدیر آموزش و پرورش مراغه: دلجویی از خانواده شهدا وظیفه همگانی است

مراغه - ایرنا - معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش مراغه خدمت رسانی به خانواده های شهدا و دلجویی از آنان را وظیفه همگانی دانست و گفت: خانواده های شهدا نماد ایثار و شهادت در جامعه اسلامی هستند.
ادامه مطلب...

116 هزار نخ سیگار و 648 ثوب البسه قاچاق در عجبشیر کشف شد

مراغه - ایرنا - فرمانده انتظامی عجبشیر از کشف 116 هزار نخ سیگار خارجی و 648 ثوب انواع البسه قاچاق در این شهرستان خبر داد و گفت: این میزان سیگار قاچاق به ارزش تقریبی 150 میلیون ریال از بازرسی و کنترل یک دستگاه خودرو سایپا وانت کشف و ضبط شد.
ادامه مطلب...

فرمانده سپاه مراغه: دشمنان امروز نظام اسلامی از نسل یزیدیان هستند

مراغه - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه مراغه با اشاره به اینکه دشمنان امروز نظام مقدس اسلامی از نسل یزیدیان هستند، گفت: نظام سلطه به دنبال از بین بردن ارزش های اسلامی و به ویژه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان بارزترین هدف قیام امام حسین (ع) است.
ادامه مطلب...

برگزاری هفته سوم لیگ شطرنج آذربایجان شرقی در مراغه

مراغه - ایرنا - هفته سوم لیگ شطرنج آذربایجان شرقی با حضور 30 تیم حاضر در این لیگ به میزبانی مراغه برگزار و از زهرا قربانی و حمیدرضا ابراهیمی به عنوان پدیده های هفته دوم این لیگ تجلیل شد.
ادامه مطلب...

امام جمعه مراغه: بدعهدی آمریکا در برجام ناشی از خوی استکباری سیاستمداران آمریکاست

مراغه - ایرنا - عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با بیان اینکه خوی استکباری آمریکایی ها، سیاستمداران این کشور را بدعهد و غیرقابل اعتماد کرده است، گفت: آمریکایی ها هیچگاه قابل اعتماد نیستند.
ادامه مطلب...