کاهش و دستیابی به تلفات 9.5 درصدی هدف اصلی توزیع برق آذربایجان شرقی

مراغه - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی از هدف این شرکت برای کاهش و رسیدن به تلفات 9.5 درصدی برق در استان خبر داد.
ادامه مطلب...

ساخت 102کیلومتر شبکه انتقال آب کشاورزی در دولت تدبیر و امید در مراغه

مراغه - ایرنا - معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه با اشاره به ساخت 102 کیلومتر شبکه انتقال آب در این شهرستان گفت: ایجاد این شبکه ها در اراضی پایین دست سد علویان از ابتدای دولت دبیر و امید تاکنون انجام شده است.
ادامه مطلب...

فرماندار هشترود خواستار ایجاد کتابخانه دیجیتالی در این شهرستان شد

مراغه - ایرنا - فرماندارهشترود با تاکید بر ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه گفت: استفاده از ابزارها و راهکارهای جدید از جمله راه اندازی کتابخانه های دیجیتالی می تواند به رشد کتابخوانی در جامعه کمک کند.
ادامه مطلب...

فرمانده سپاه مراغه: تبیین گفتمان انقلاب در بین جوانان موجب اعتلا فرهنگ اسلامی است

مراغه - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه مراغه با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در بین نسل جوان جامعه گفت: تبیین و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی موجب اعتلا فرهنگ اسلامی و دینی در جامعه می شود.
ادامه مطلب...

...

چهارمین جشنواره استانی خوشنویسی «مشق مهر» در اردیبهشت ماه سال96 در شهرستان مراغه برگزار می‌گردد. این جشنواره  از سری برنامه‌های پیشنهادی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه در سالجاری بود که جهت اجرا به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پیشنهاد و مورد تصویب قرار گرفته بود.
ادامه مطلب...

مهلت ارسال آثار به دبیرخانۀ چهارمین جشنوارۀ سراسری نثر معاصر...

احمد فیّاضی، دبیر چهارمین جشنواره سراسری نثر معاصر مراغه ، ضمن بیان این مطلب، ابراز داشت: به دلیل درخواست جمع کثیری از علاقمندان واصحاب قلم مبنی بر تمدید مهلت ارسال آثار، شورای برگزاری جشنواره بر آن شد تا ضمن تمدید مهلت ارسال آثار، زمان برگزاری جشنواره را نیز تغییر دهد  .
ادامه مطلب...

برگزاری آزمون خوشنویسی در مراغه

همزمان با برگزاری آزمون‌ سراسری خوشنویسی ترم زمستان در کشور ، انجمن خوشنویسان شعبه‌ی مراغه نیز آزمون دوره‌های خوش ، ممتاز و عالی را در مراغه برگزار نمود. این آزمون به مدت دو روز در تاریخ‌های 23و24 دیماه با حضور هنرجویانی که موفق به گذراندن دوره‌های آموزشی زیرنظر استادان خوشنویس مراغه‌ای شده بودند، در مجتمع فرهنگی هنری مراغه برگزار گردید.
ادامه مطلب...

آغاز به كار ستاد نكوداشت استاد حيدر عباسي (باريشماز)

محمدحسن چمیده‌ ‎ فر، در نشست هماهنگی برگزاری کنگرۀ اندیشه و آرای استاد حیدر عبّاسی در مراغه افزود: وجود این استاد ادب و هنر که آثار فاخری در عرصۀ عرفان، دین و هنر داشته و از توانایی تکلّم به چندین زبان زندۀ دنیا نیز برخوردار است، مایه مباهات بوده که باید ارج نهاده شود .
ادامه مطلب...

بازدید معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از واحدهای...

چمیده فر معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با حضور در شهرستان مراغه از واحدهای مختلف چاپ، نشر و نشریات محلی این شهرستان بازدید و ضمن گفتگو با مدیران این واحدها در جریان مشکلات و مسایل واحدهای مختلف فرهنگی شهرستان قرار گرفت .
ادامه مطلب...

دیدار امام جمعه مراغه با استاد حیدرعباسی .

در این دیدار آیه الله پورمحمدی ضمن ابراز تاسف از درگذشت مرحوم آرش عباسی فرزند استاد حیدر عباسی ، علو درجات را برای آن مرحوم از درگاه باریتعالی مسئلت نمود . وی همچنین با اشاره به جایگاه شایسته استاد حیدر عباسی در توسعه و تعمیق فرهنگ و ادبیات کشور گفت: استاد حیدر عباسی یکی از شاخص ترین نویسندگان حوزه ادبیات عرفانی و دینی است .
ادامه مطلب...