احداث پارک جنگلی در مراغه آغاز شد

مراغه - ایرنا - همزمان با هفته منابع طبیعی و درختکاری، احداث پارک جنگلی با عنوان بام شهر مراغه آغاز شد.
ادامه مطلب...

دستگاه تمام خودکار ماساژ قلب توسط مخترع مراغه ای به ثبت رسید

مراغه - ایرنا - دستگاه تمام خودکار ماساژ قلب با قابلیت احیای قلبی – ریوی (ونتیلاتور)، رادیولوسنت و هوشمند توسط داود مومن بهادر مخترع مراغه ای و دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه ثبت ملی شد.
ادامه مطلب...

سیب مراغه طالب ندارد!

به خاطر پایین بودن قیمت سیب و نبود خریدار باغداران مراغه‌ای در فروش محصول خود به بازار با مشکل روبه‌رو شده‌اند.
ادامه مطلب...

افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی مراغه

تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی مراغه با ظرفیت 500 متر مکعب در شبانه روز افتتاح شد.
ادامه مطلب...

کارگاه سه‌روزه‌ی آموزش مبانی کارگردانی در انجمن هنرهای نمایشی...

کارگاه سه‌روزه‌ی آموزش مبانی کارگردانی در انجمن هنرهای نمایشی مراغه برگزار گردید. به همت انجمن هنرهای نمایشی مراغه و همکاری اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی کارگاه سه‌روزه‌ی آموزش مبانی کارگردانی در راستای ارتقای دانش کارگردانان گروههای نمایشی شرکت کننده در دهمین جشنواره‌ی تئاتر مردم برگزار گردید.
ادامه مطلب...

نمایشگاه بزرگ هنرهای تجسمی « خُلق کریم» در مراغه افتتاح شد.

نمایشگاه بزرگ هنرهای تجسمی با عنوان « خُلق کریم» به همت هنرمندان عرصه‌ی هنرهای تجسمی شهرستان مراغه با هدف حمایت از بیماران مبتلا به سرطان و همچنین تقویت اقتصاد هنر و نیز معرفی آثار برتر هنرمندان ، در نگارخانه‌ی مهر مجتمع فرهنگی هنری شهرستان مراغه برپا گردید.
ادامه مطلب...

انجمن هنرهای تجسمی صدرا با همکاری اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی...

انجمن هنرهای تجسمی صدرا مراغه با همکاری اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه با هدف گسترش فعالیت‌‌ هنرهای تجسمی و در جهت بسترسازی مناسب برای شکوفایی و اعتلای هنر شهر و منطقه با رویکرد نگاه انسانی به طبیعت و جامعه و اهتمام ویژه به آثار با موضوعات اصلی ، یازدهمین جشنواره‌ی هنرهای تجسمی مراغه را در چهار بخش اصلی طراحی و نقاشی، حجم و نقش برجسته، گرافیک و کاریکاتور و تذهیب و نگارگری و در گستره‌ی شهرستان مراغه برگزار می‌نماید.
ادامه مطلب...

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه گفت : دیدار با خانواده معظم...

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه گفت : دیدار با خانواده معظم شهدا افتخاری است برای ما احمد فیاضی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه بهمراه جمعی از کارکنان این اداره و نیز رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان در منزل شهیدان حجازی و غفاری حضور یافت وبا خانواده معظم این شهیدان والا مقام   دیدار و گفتگو کرد .
ادامه مطلب...

عصر شعر «فجر» با حضور شعرای انجمنهای ادبی مراغه برگزار گردید...

عصر شعر «فجر» با حضور شعرای انجمنهای ادبی مراغه برگزار گردید . همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ، عصر شعر «فجر» با حضور شعرا ی انجمنهای ادبی اوحدی ، رثا و خانه شاعران شهرداری مراغه در محل تالار عبدالقادر مجتمع فرهنگی هنری مراغه برگزار گردید .
ادامه مطلب...