امامزادگان مراغه درطرح آرامش بهاری پذیرای 20 هزار زائر بودند

حجت الاسلام فریدون مطهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این طرح که از 28 اسفند تا 16 فروردین ماه جاری اجرا شد زائران، گردشگران و مسافران نوروزی آستان مقدس امامزاده سید ابراهیم (ع) چکان و امامزاده سید محمد (ع) را در این شهرستان زیارت کردند.
وی ادامه داد: در این طرح فرهنگی و معنوی، سه هزار و 500 نفر در جوار امامزاده سید ابراهیم (ع) چکان اسکان یافته و از برنامه های مختلف این طرح بهره مند شده اند که نسبت به سال گذشته حدود 40 درصد افزایش داشت.
مطهری گفت: برپایی غرفه های معرفت افزایی، پاسخ به شبهات دینی و شرعی، برگزاری برنامه های فرهنگی، نماز های جماعت، قرائت ادعیه ویژه سال نو، برگزاری نمایشگاه های محصولات فرهنگی در قالب کتاب و ایجاد مرکز مشاوره دینی از جمله بخش های مختلف این طرح فرهنگی و مذهبی بود.
وی افزود: اجرای این طرح در راستای ترویج فرهنگ و سنت های اصیل اسلامی در برگزاری آیین های سال جدید در جوار این اماکن مقدس و متبرکه انجام شد.
وی اضافه کرد: در برنامه تحویل سال نو که در قالب این طرح فرهنگی برگزار شد، امامان جمعه و جماعات، روحانیون، خانواده شهدا، اقشار مختلف جامعه و قاریان ممتاز و نیز زائران نوروزی از سراسر استان و شهرستان های همجوار حضور داشته و از برنامه های معنوی در جوار این اماکن مقدس بهره مند شدند.
وی افزود: همچنین اولین غباروبی اماکن مقدسه این شهرستان صبح فردا با حضور مسئولان در آستان مقدس امامزاده سید محمد (ع) این شهرستان برگزار می شود.
آستان مقدس امامزاده سیدابراهیم (ع) و سید محمد (ع) از اماکن مقدس مراغه بوده و همه ساله پذیرای زائران و گردشگران نوروزی از سراسر کشور است.
شهرستان مراغه دارای 694 موقوفه شامل 237 موقوفه دارای رقبه، 377 مسجد، 80 حسینیه و یک هزار و 968 رقبه است.
این شهرستان با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری جنوب تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487
لینک منبع