بازیکن مراغه ای به اردوی تیم ملی امید سپک تاکرا دعوت شد

غلامرضا عبدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بازیکن جوان به عنوان تنها نماینده آذربایجان شرقی برای دومین بار در سالجاری به اردوی آمادگی تیم ملی سپک تاکرای زیر 19 سال کشورمان دعوت می شود.
وی اضافه کرد: مرحله جدید اردوی آمادگی تیم ملی امید سپک تاکرا 25 تا 30 فروردین سالجاری زیر نظر کادر فنی و برای کسب آمادگی جهت حضور در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا به میزبانی شاهرود برگزار می شود.
وی به ظرفیت های مراغه در رشته سپک تاکرا اشاره کرد و گفت: در سال های اخیر چندین نفر از بازیکنان جوان و نوجوان مستعد این شهرستان به اردوهای تیم ملی سپک تاکرا در مختلف رده های سنی دعوت شده اند.
سپک تاکرا شبیه والیبال بوده اما برای گذراندن توپ از تور به ‌جای دست از پا استفاده می ‌شود، این بازی از ورزش‌ های بومی جنوب شرق آسیا بوده و در تایلند، مالزی، لائوس و اندونزی بسیار محبوب است.
اندازه زمین و ارتفاع تور در این بازی شبیه بدمینتون بوده و هر تیم 3 بازیکن دارد و هر تیمی که بتواند 2 ست از 3 ست بازی را از آن خود کند برنده مسابقه خواهد بود، هر ست 21 امتیاز دارد و در ست سوم تنها کسب 15 امتیاز برای پیروز شدن تیم ها کافی ا‌ست.
هم اکنون حدود پنج هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب 42 هیات ورزشی در شهرستان مراغه فعالیت می کنند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487
لینک منبع