باند سرقت طلا و جواهرات در مراغه متلاشی شد

سرهنگ رضا اصلانی فر روز یک شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت از منازل موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.
وی ادامه داد: ماموران پلیس با انجام تحقیقات پلیسی و در یک اقدام غافلگیرکننده موفق به دستگیری سه نفر اعضای باند سرقت طلا و جواهرات از منازل مسکونی شدند.
وی اضافه کرد: اعضای این باند که از سایر استان ها کشور بودند، با شناسایی منازل مسکونی اقدام به سرقت جواهرات می کردند که با هوشیاری پلیس دستگیر شده و تحویل دستگاه قضائی شدند.
وی اضافه کرد: سارقان دستگیر شده در بازجویی های انجام شده به سرقت از 6 منزل مسکونی در این شهرستان اعتراف کردند.
وی گفت: همچنین از اعضای این باند مقادیر زیادی پول نقد، طلا و جواهرات به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان کشف و پس از شناسایی به مال باختگان تحویل شد.
وی با تاکید بر لزوم توجه خانواده ها به رعایت مسائل ایمنی اضافه کرد: شهروندان از قرار دادن و نگهداری پول نقد، اشیای قیمتی در منزل تا حد امکان خودداری کنند.
فرمانده انتظامی مراغه همچنین از کشف و توقیف محموله قاچاق لوازم و تجهیزات صوتی و تصویری در این شهرستان خبر داد.
اصلانی فر افزود: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس آگاهی در حین کنترل خودروهای های عبوری در محورهای مواصلاتی این شهرستان به یک دستگاه کامیون مشکوک شده و آن را متوقف کردند.
وی ادامه داد: در بازرسی ماموران پلیس از این کامیون تعداد 172 دستگاه انواع تجهیزات صوتی و تصویری خارجی قاچاق به ارزش 60 میلیون تومان کشف و توقیف شد.
وی اضافه کرد: یک نفر در این ارتباط دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل دستگاه قضایی شد.
وی با بیان اینکه برخورد با سودجویان اقتصادی از اولویت های پلیس است افزود: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در این زمینه مراتب را به سامانه 110 پلیس اطلاع دهند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار داشته و به دلیل واقع شدن در مسیر ترانزیتی جنوب این استان، قاچاقچیان اغلب محورهای این شهرستان را برای انتقال کالای قاچاق و مواد مخدر انتخاب می کنند.
3077/7487
لینک منبع