بخشداری مراغه بیش از ۱۰ میلیارد تومان در عمران روستاها هزینه کرد

 تاریخ خبر:  28 اردیبهشت 1399

مراغه - ایرنا - بخشدار مرکزی مراغه از اجرای ۱۰ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان طرح عمرانی در روستاهای این بخش شهرستان در سال ۹۸ خبر داد و گفت: توزیع عادلانه امکانات و توسعه روستاها از لحاظ عمرانی و زیرساختی از اهداف اجرای این طرح هاست.

حکیمه انتظاری روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: اعتبارات هزینه شده در طرح های عمرانی در سال گذشته بخشی از اقدامات بخشداری مرکزی بوده که با همکاری اهالی و دستگاه های اجرایی شهرستان انجام شده است.
وی گفت: مسیرگشایی، آسفالت ریزی، زیرسازی، جدول گذاری، آبرو، سنگ فرش و دیوار چینی از جمله مهمترین طرح های اجرایی در بخش مرکزی مراغه در سال گذشته بود.

انتظاری ابا بیان اینکه سال گذشته برای مسیرگشایی ۵۰ هزار مترمربع در روستاهای این بخش، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است گفت: برای آسفالت ریزی ۹۸هزار مترمربع از معابر روستایی نیز ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
وی گفت: اجرای عملیات زیر سازی به مساحت ۹۸ هزار مترمربع با یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، جدول گذاری به متراژ ۱۸ هزار و ۵۰۰ متر با یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان و اجرای آبرو به متراژ ۱۶ هزارمتر با ۸۵۰ میلیون تومان از دیگر طرح های اجرا شده در بخش مرکزی در سال ۹۸ است.

بخشدار مرکزی مراغه خاطرنشان کرد: طرح سنگ فرش معابر روستایی به مساحت ۵ هزار مترمربع با ۸۵۰ میلیون تومان و دیوار چینی ۶۰۰ مترمکعبی با ۸۰۰ میلیون تومان در روستاهای بخش مرکزی از دیگر پروژه های اجرا شده است.

انتظاری گفت: رفع مشکلات آب شرب روستاهای آقکندثمرق، ورجوی(ورائوی)، قلعه خالصه، نرج آباد و سرج با همکاری دستگاه های متولی شهرستان که به عنوان مطالبه اهالی روستاها در چند سال گذشته راکد مانده بود، از دیگر اقدامات مثبت بخشداری در سال گذشته است.
وی افزود: نصب دوربین های مدار بسته در روستاهای بخش و اجرای عملیات احداث بازارچه سنتی روستای علویان هم در این راستا انجام شده است.
وی گفت: بازارچه سنتی روستای علویان در راستای توسعه گردشگری در منطقه نمونه گردشگری سدعلویان و با همکاری دهیاری روستا، بخشداری مرکزی و مشارکت مردمی ایجاد خواهد شد.
انتظاری به اقدامات فرهنگی بخش مرکزی در سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت: برگزاری بیش از ۱۲۰ برنامه فرهنگی ورزشی، یادمان‌های شهدای، مراسمات ملی مذهبی، جشنواره های سیب، غذاهای سنتی و بسیاری دیگر از موارد در روستاهای بخش مرکزی از جمله اقدامات فرهنگی بخشداری در سال گذشته است.
وی تاکید کرد: توزیع متعادل امکانات و خدمات‌رسانی بهینه به روستائیان، عامل مهمی در توسعه، عمران و آبادانی روستاهاست از این رو باید شناخت مناسبی از ظرفیت‌های روستایی داشته باشیم.
بخش مرکزی مراغه با ۷۴ روستا دارای ۶۸ هزار نفر جمعیت بوده که تمامی روستاها دارای شورای اسلامی با ۲۴۵ نفر عضو و ۶۶ روستای این بخش نیز دارای دهیاری است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

لینک منبع