بخش خصوصی در مراغه نیروگاه برق می سازد

به گزارش ایرنا، حمید شکری روز پنج شنبه در جلسه هماهنگی سرمایه گذاری برای احداث نیروگاه برق در این شهرستان گفت: این نیروگاه در کوتاه مدت، 24 مگاواتی و به صورت ژنراتوری خواهد بود و ظرف دو سال ظرفیت آن به 50 مگاوات افزایش می یابد.
وی گفت: با احداث این نیروگاه با سوخت آن گاز طبیعی علاوه برتامین برق کاوه سودا، مشکل خاموشی و قطعی برق در شهرستان نیر رفع می شود.
شکری به برنامه ریزی های انجام شده برای سال جدید در خصوص حمایت از تولیدکنندگان و تحقق شعار رونق تولید گفت: حمایت از تولیدکنندگان، پرداخت تسهیلات، جلوگیری از صدور اجرائیات، هماهنگی بین ادارات خدمات رسان و واحدهای تولیدی، توجه ویژه به موضوع بیمه و مالیات واحدهای تولیدی از مهمترین برنامه ها و اهداف پیش بینی شده است.
وی گفت: برگزاری جلسات مستمر تسهیل و رفع موانع تولید، بررسی مشکلات واحدهای تولیدی از دیگر اهداف ستاد تسهیل در شهرستان خواهد بود.
شکری اضافه کرد: همچنین دستگاه قضایی آمادگی همکاری با دستگاه های اجرایی شهرستان در جهت حمایت از واحدهای تولیدی است.
وی ادامه داد: امسال توقیف واحدهای تولیدی به دلیل مشکلات و شکایات بانکی نخواهیم داشت و واحدهای تولیدی با تمام توان به تولید و اشتغال خواهند پرداخت.
وی افزود: متاسفانه در سال گذشته عملکرد تعدادی از بانک ها در شهرستان منفی ارزیابی شد که امسال در تلاشیم با جذب تسهیلات به موقع و رفع برخی از مشکلات بانک ها به رونق تولید در شهرستان کمک کنیم.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880
لینک منبع