بنیاد برکت در مراغه کارخانه تولید کفش دایر می‌کند

 تاریخ خبر:  01 خرداد 1399

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه از ایجاد و راه‌اندازی کارخانه تولید کفش با حمایت بنیاد برکت در قالب اشتغالزایی گروهی در این شهرستان خبر داد و گفت: با ایجاد این کارخانه برای یکصد نفر اشتغالزایی خواهد شد.

حمید شکری روز پنج شنبه در جلسه سرمایه گذاری با محوریت طرح های بنیاد برکت اظهار داشت: محل این کارخانه در شهرک صنعتی مراغه خواهد بود و مجری استانی طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت با اهلیت سنجی متقاضیان، پیگیر ایجاد این کارخانه در شهرستان خواهد بود.
وی به تعداد و وضعیت تسهیلات اشتغالزایی بنیاد برکت در شهرستان اشاره کرد و گفت: تعداد کل طرح های ارائه شده در شهرستان ۴۷۱ طرح بوده که از این تعداد ۲۱۶ طرح شروع شده است.
شکری اضافه کرد: از ۲۱۶ طرح شروع شده، ۲۵ طرح به بانک ها معرفی، ۲۱ طرح در انتظار تایید کارشناسی، ۴۸ طرح در انتظار تایید مجری استانی، ۱۴۱ طرح در انتظار تکمیل و ۲۳ طرح رده شده است.
وی گفت: در حال حاضر ۲۱۶ طرح تسهیلات خود را دریافت کرده اند و استقرار شغل در این تعداد انجام گرفته که برابر ۴۵.۲۲ درصد کل طرح هاست.
فرماندار مراغه گفت: از تعداد کل طرح های اشتغالزایی شده در شهرستان، ۷۱ طرح در بخش سراجو و ۱۳۸ طرح در بخش مرکزی است.
شکری گفت: در حوزه دام سبک و سنگین، مشاغل خانگی و فنی، آبزیان، طیور، زنبورداری، کشاورزی، قالی بافی و چند حوزه دیگر بالغ بر هشت میلیارد تومان در قالب تسهیلات و بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب سرمایه گذاری مشارکتی به متقاضیان پرداخت شده است.
وی گفت: تاکنون ۵۲ متقاضی در حوزه تولید فرش دستباف، پنج متقاضی در حوزه پرورش بوقلمون، سه متقاضی در حوزه پرورش زنبور عسل، ۲ متقاضی در پرورش قارچ و ماهی، سه متقاضی در تولید پوشاک، چهار متقاضی در صنایع دستی، ۲ متقاضی در فرآورده های غذایی، یک متقاضی در گلخانه، ۱۰ متقاضی مشاغل فنی و خدمات، ۸۵ متقاضی در حوزه دام سنگین و ۴۸ متقاضی در حوزه دام سبک ثبت شده است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

لینک منبع