تشکیل شبکه انجمن‌های مردم‌نهاد میراث فرهنگی و گردشگری در مراغه

 تاریخ خبر:  31 اردیبهشت 1399
 تشکیل شبکه انجمن‌های مردم‌نهاد میراث فرهنگی و گردشگری در مراغه

تبریز- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از تشکیل شبکه انجمن‌های مردم‌نهاد میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهن شهر مراغه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حمزه زاده امروز سه‌شنبه ضمن اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه‌ها، شبکه انجمن‌های مردم‌نهاد میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهن شهر مراغه با هدف ایجاد اتحاد، یکپارچگی و وحدت رویه بین انجمن‌های مردم نهاد در راستای پیشبرد اهداف مشترک تشکیل شد.

او افزود: با شبکه سازی انجمن های مردم نهاد اهداف صیانتی و حفاظتی از میراث فرهنگی که نیازمند ایجاد ساز و کاری منسجم و اقداماتی همسو داشت با توان مضاعف، بیش از پیش بهبود خواهد یافت.

حمزه زاده در خاتمه، یادآور شد: با توجه به اینکه انجمن‌های مردم‌نهاد به‌عنوان بازوی توانمند و حمایتی از میراث فرهنگی همواره در کنار این اداره کل بوده‌اند، در همین راستا این اداره کل نیز آمادگی لازم برای حمایت و همراهی با انجمن‌های مردم‌نهاد مراغه را جهت اجرای اقدامات مؤثر در این حوزه دارد.

همچنین نمایندگان انجمن‌های مردمی میراث فرهنگی مراغه نیز به‌عنوان بازوی اجرایی این حوزه در کنار اداره کل میراث فرهنگی استان، از تشکیل این شبکه با هدف پیشبرد اهداف حفاظتی و صیانتی استقبال کردند.

لینک منبع