تیم سپک تاکرا دختران مراغه عازم المپیاد استعدادیابی شدند

غلامرضا عبدی روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این رقابت ها به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور 10 تیم از 9 استان آذربایجان شرقی، لرستان، قزوین، تهران، اصفهان، خراسان جنوبی، اراک، خراسان رضوی و زنجان به مدت 2 روز در مجموعه ورزشی تختی خرم آباد برگزار می شود.
وی افزود: این رقابت ها در 2 گروه پنج تیمی برگزار می شود و تیم عبدی مراغه به نمایندگی از آذربایجان شرقی در گروه اول این رقابت ها با تیم های لرستان ب، قزوین، تهران و اصفهان هم گروه است.
عبدی خاطرنشان کرد: در نخستین بازی این رقابت ها تیم های مراغه و قزوین عصر امروز به مصاف هم خواهند رفت.
وی اضافه کرد: در این رقابت ها پشتوانه سازی برای تیم رده های سنی بالاتر بانوان در اولویت قرار دارد و در نظر داریم تیم های جوانان و بزرگسال آذربایجان شرقی را با این بازیکنان تقویت کنیم.
محدثه سلامتی، زهرا نباتی، هاینه امیرثانی،آیدا امانی، مهدیس میرزایی، هانیه نجد صداقت و معصومه روستا به عنوان بازیکن و آیلار نصرتی و لیلا عبدی به عنوان مربی و لیلا صحفی به عنوان سرپرست ترکیب تیم اعزامی به این المپیاد را تشکیل می دهند.
نخستین المپیاد استعدادیابی پسران کشور در رشته سپک تاکرا آذرماه امسال به میزبانی مراغه برگزار شد و تیم استان توانست به مقام سوم این رقابت ها دست یابد.
سپک تاکرا یکی از رشته های زیرمجموعه فدراسیون انجمن های ورزشی کشور است، این رشته ورزشی شبیه والیبال بوده اما به جای دست از پا برای گذراندن توپ از تور استفاده می شود.
این بازی از ورزش های بومی جنوب شرق آسیا است و در تایلند، مالزی، لائوس و اندونزی بسیار محبوب است.
6 هزار و 447 ورزشکار سازمان یافته در قالب 88 هیات ورزشی در شهرستان مراغه فعالیت می کنند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880
لینک منبع