جامعه ورزش مراغه با کمک مومنانه روحیه پهلوانی را به نمایش گذاشتند

 تاریخ خبر:  26 اردیبهشت 1399

مراغه - ایرنا - جامعه ورزش مراغه در سالروز شهادت امام علی (ع) و با الگو گرفتن از رفتار آن حضرت، در طرح کمک مومنانه شرکت کرده و روحیه پهلوانی را به نمایش گذاشتند.

عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه روز جمعه در مراسم رزمایش کمک مومنانه قرارگاه جهادی شهید ورزشکار علی کنعانی اظهار داشت: کرونا زنگ بیدار باش است و نه تنها ایرانیان و مسلمانان بلکه باید تمامی بشریت با صدا درآمدن این زنگ، بیدار شوند.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی گفت: به برکت ماه مبارک رمضان و شب های قدر امیدواریم این بیماری از تمامی جوامع بشریت رفع شود چراکه ما نگران تلفات این بیماری در جهان هستیم.
وی گفت: ورزشکاران با الگو گرفتن از امیرالمومنین علی علیه السلام در تمامی صحنه ها حضوری فعال دارند و امروز در روزهای کرونایی شاهد تلاش آن ها برای رفع بخشی از نیازهای افراد بی بضاعت هستند.

پورمحمدی افزود: زمان جنگ شاهد فداکاری هایی بودیم که در نوع خود بی نظیر بود و امروز جامعه بهداشت و درمان و بسیاری از حوزه های دیگر با اقدامات خود یادآور آن دوران شده اند.

وی خاطرنشان کرد: دست‌گیری و کمک به نیازمندان و مواسات در حق یکدیگر از ویژگی‌های بارز فرد مسلمانان است و امروز در کمتر مناطقی از جهان شاهد صحنه های این چنینی هستیم و مردم ایران اسلامی در زمینه کمک به نیازمندان بی نظیر و واقعا نمونه عمل کردند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز در این مراسم با اشاره به تلاش های شبانه روزی تمامی اقشار و مردم مراغه در روزهایی کرونایی گفت: اقدامات و تلاش های مردم مراغه در این روزها تداعی کننده دوران هشت سال جنگ تحمیلی است.

حمید شکری گفت: حس انسان دوستی، کمک، احسان و نیکوکاری از خصوصیات مردم شهرستان بوده و مراغه از گذشته تاکنون همواره دارای مردمانی با این خصوصیات است که این روحیه در ورزشکاران مراغه ای واقعا بی نظیر و مثال زدنی است.
وی گفت: فعالیت بیش از ۳۰ گروه جهادی سازمان یافته در این شهرستان در نوع خود در کشور بی نظیر است که امروز شاهد فعالیت رسمی قرارگاه جهادی شهید ورزشکار علی کنعانی هستیم.
وی افزود: علاوه بر آن ها، هیات های مذهبی و پایگاه های مردمی در این روزها بیکار نبوده و در تامین اقلام مورد نیاز بهداشتی و توزیع بسته های معیشتی، ضدعفونی معابر و محلات و بسیاری از موارد دیگر فعال هستند.
شکری گفت: به گفته مسوولان استانی و کشوری مردم این شهرستان در ایجاد اتحاد و همدلی بین مردم و مسوولان در این روزها مثبت عمل کرده و در ماه مبارک رمضان دل بسیاری از نیازمندان و فقیران را شاد کردند.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان مراغه نیز در این مراسم گفت: در مرحله نخست این رزمایش ۵۰۰ بسته معیشتی شامل ۲۰ قلم انواع جیره خشک و هر بسته به ارزش ۴۰۰ هزار تومان در بین خانواده های نیازمندی که تحت پوشش هیچ نهادی نیستند توزیع می شود.
مهدی نوایی گفت: مرحله دوم این طرح آخر ماه مبارک رمضان اجرا می شود و طی آن ۵۰۰ بسته توزیع خواهد شد.
وی افزود: اعتبار هزینه شده برای یکهزار بسته معیشتی آماده شده، بیش از ۴۰۰ میلیون تومان است.
وی گفت: بسته های معیشتی از سوی اداره ورزش و جوانان، جامعه ورزشی و با همکاری ادارات، تولیدکنندگان، قرارگاه جهادی شهید دهقان آماده شده است.

مسوول قرارگاه جهادی شهید دهقان نیز در این مراسم گفت: از سوی گروه های جهادی در شهرستان ۱۵۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی برای ضدعفونی سطح شهرستان استفاده شده است و برای روزهای آینده هم مشکلی در تهیه محلول ضدعفونی نداریم.

حجت الاسلام والمسلمین سعید نیازی گفت: ضدعفونی تلفنی با بیش از ۸۰ ماموریت، ضدعفونی مجتمع های بزرگ و بیش از ۱۰۰ واحدی از دیگر اقدامات گروه است.
وی ادامه داد: پخش نذر قربانی به صورت هفتگی، طرح نذر پوشاک با هزینه کرد بیش از یکصدمیلیون تومان، ختم ۴۰۰ هزار صلوات، احسان نان به ۵۴۰ خانواده در طول هفته، پخش بیش از ۳ هزار بسته معیشتی، اجرای طرح رمضانیه و پخش روزانه بیش از یکهزار پرس غذای گرم از جمله دیگر فعالیت ها است.
وی افزود: خوشبختانه در ۱۴ اداره شهرستان گروه های جهادی تشکیل شده است که در این میان جامعه ورزشکاری با روحیه جهادی و پهلوان منشانه به میدان آمده و در حال خدمت رسانی است.
به گزارش ایرنا، هشت هزار و ۹۷۰ ورزشکار سازمان یافته در قالب ۴۲ هیات ورزشی در شهرستان مراغه فعالیت می کنند که در این جامعه بزرگ و تاثیر گذار در شهرستان حرکت های پهلوان منشانه را در بسیاری از شرایط شاهد هستیم.
جمع آوری کمک و ارسال به مناطق زلزله زده، سیل زده، کمک به خانواده های نیازمند و شرکت در بسیاری از برنامه ها به صورت خودجوش از جمله اقدامات پهلوانانه جامعه ورزشی مراغه است.
از همان روزهای نخست شیوع بیماری کرونا ویروس در شهرستان، ورزشکاران مراغه ای با تعطیلی اماکن ورزشی خود بیکار ننشسته و به یاری همنوعان خود شتافتند.
حضور در ورودی و خروجی شهرستان در راستای کنترل و عبور مرور، شرکت در گروه های جهادی و توزیع اقلام و بسته های بهداشتی و جیره های خشک و در ماه مبارک رمضان توزیع غذای گرم و بسته های معیشتی بین نیازمندان از جمله این اقدامات است.
جامعه ورزشی مراغه از روز نخست شیوع کرونا با بسته شدن اماکن ورزشی درگیر آسیب های بسیاری هستند اما روحیه پهلوانی و اتحاد و کمک به همنوعان را بر مشکلات خود واجب تر دانسته و این راه آن ها همچنان ادامه دارد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


لینک منبع