راه اندازی مرکز آموزشی دانشگاه فرهنگیان در مراغه نهایی شد

علی جلیلی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: با توجه به تصویب ایجاد دانشگاه فرهنگیان با موافقت وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان کشور و همچنین نیاز منطقه به پرورش معلمان متخصص، راه اندازی این مرکز آموزشی در جلسه هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان نهایی شد.
وی ادامه داد: همچنین در بازدیدهای انجام گرفته از سوی مسئولان دانشگاه فرهنگیان از امکانات این شهرستان، راه اندازی مرکز آموزشی چند منظوره به عنوان بخشی از فرآیند راه اندازی دانشگاه فرهنگیان مورد تصویب قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: براین اساس، مرکز آموزشی واحد خواهران دانشگاه فرهنگیان مراغه در محل فعلی هنرستان کشاورزی شهرستان به زودی راه اندازی می شود.
جلیلی گفت: این مرکز زیر نظارت مدیریت امور پردیس های استانی این دانشگاه در آذربایجان شرقی فعالیت کرده و با جذب دانشجویان دوره های مهارت آموزی شروع به کار خواهد کرد.
وی افزود: ادامه فعالیت این مرکز در قالب مراکز شبانه روزی دوره های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته منوط به اخذ مجوزهای قانونی لازم از طریق هیات امنای دانشگاه فرهنگیان کشور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
وی با اشاره به جزئیات مراحل آغازین راه اندازی این مرکز آموزشی ادامه داد: برای تحقق این امر، راه اندازی مرکز آموزشی دانشگاه فرهنگیان مراغه در هیات امنای این دانشگاه انجام می شود.
وی اضافه کرد: به زودی ساختمان تایید و تعیین شده برای راه اندازی این مرکز در صورتجلسه ای قانونی تحویل دانشگاه فرهنگیان خواهد شد.
این نماینده مجلس گفت: برای شروع به کار و فعالیت این مرکز، همچنین نیروی انسانی مورد نیاز با هماهنگی مدیریت امور پردیس های استانی دانشگاه فرهنگیان کشور تامین می شود.
جلیلی ابراز امیدواری کرد: با حمایت مسئولان شهرستانی و خیران این شهرستان، این مرکز تجهیز شده و گام اساسی در تحقق ایجاد دانشگاه فرهنگیان در این شهرستان برداشته شود.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487
لینک منبع