راه اندازی نخستین کارگاه دانش آموزی پرورش قارچ صدفی در مراغه

راه اندازی نخستین کارگاه دانش آموزی پرورش قارچ صدفی در مراغه

نخستین کارگاه دانش آموزی پرورش قارچ صدفی در هنرستان کشاورزی شهیدان کرمی مراغه راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش مراغه

در راستای اجرای اهداف و راهبردهای آموزش و پرورش در خصوص مهارت آموزی دانش آموزان ،هنرستان کشاورزی شهیدان کرمی مراغه با هدف مهارت آموزی و ایجاد بستری مناسب برای آشنایی هنرجویان با مشاغل مختلف ،اقدام به راه اندازی کارگاه پرورش قارچ صدفی نمود.

مرتضی امیری هنرآموزرشته زراعی و باغی و مسئول کارگاه این هنرستان در گفتگو با واحد خبری روابط عمومی آموزش و پرورش مراغه گفت: این کارگاه با حمایت مسئولین هنرستان و با استفاده از امکانات و فضای موجود در هنرستان راه اندازی شده است.

وی افزود: در این کارگاه هنرجویان رشته های باغبانی ،زراعی و ماشین آلات به طور عملی با فرآیند تولید ،کشت ،پرورش ،خواص دارویی و ارزش غذایی قارچ صدفی آشنا می شوند.

وی ادامه داد: هم اکنون 80هنرجوی این هنرستان به طور مستقیم در این کارگاه فعالیت و با مهارت تولید قارچ آشنا می شوند.

هنرآموز هنرستان کشاورزی ،آماده سازی بستر کشت و فراهم نمودن آسان ابزار آلات کنترل محیط کارگاه را از جمله مزایای تولید قارچ صدفی عنوان  کرد و افزود : در تلاش هستیم در جهت صرفه جویی در هزینه های کارگاه ،بذر کاشت قارچ صدفی را از سال آینده در این هنرستان آغاز کنیم .

وی گفت: قارچ صدفی مثل قارچ دکمه ای خوراکی بوده و خصوصیات مطلوب در آشپزی ،ماندگاری بالاتر  و نداشتن مشکل تولید از جمله ویژگی های دیگر این نوع قارچ می باشد.

امیری در ادامه با بیان اینکه تاکنون بیش از 40کیلو قارچ صدفی از این کارگاه برداشت شده است ،افزود : سعی می شود همزمان با برداشت محصول ،بازاریابی و فروش این محصول نیز در دستور کار قرار بگیرد.

آدرس کانال اطلاع رسانی آموزش و پرورش مراغه در پیام رسان سروش

amp1857@

به اشتراک بگذارید :
لینک منبع