ضرورت تسریع در اجرای پروژه آزادراه مراغه- هشترود

ضرورت تسریع در اجرای پروژه آزادراه مراغه- هشترود

هشترود- فرماندار هشترود بر ضرورت تسریع در اجرای پروژه آزاد راه مراغه- هشترود تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، امین امینیان شامگاه سه شنبه در جلسه اجرای قطعه ۴ و ۵ آزادراه مراغه –هشترود که با حضور مجری و مشاور آزادراه‌ هشترود - مراغه و پیمانکار پروژه برگزار شد گفت: تسریع در اجرای پروژه آزادراه مراغه-ه شترود مطالبه به حق شهروندان از مسئولان است.

وی پروژه آزادراه مراغه - هشترود را از جمله پروژه‌هایی دانست که میزان پیشرفت آن متناسب با خواست عمومی شهروندان نیست.

 وی با بیان اینکه توقف اجرای پروژه خصوصا در فازهای ۴ و ۵ باعث نگرانی مردم منطقه شده بود گفت: خوشبختانه با پیگری‌هایی از طرف ما و نماینده هشترود انجام شد و مکاتباتی که با نمایندگان مجلس و مسئولین وزارت راه انجام گرفت تفاهم‌نامه‌ای با قرارگاه خاتم‌الانبیا و بانک سپه به منظور شروع مجدد و تکمیل پروژه به امضا رسید که خبر خوبی برای مردم شهرستان است.

فرماندار هشترود ابراز امیدواری کرد تا با همت و تلاش مضاعف پیمانکار و مجریان پروژه و بامجموعه شهرستان بتوانیم کمبودهای یک سال گذشته را در چند ماه آینده جبران کنیم .

فرماندار هشترود تاکید کرد: پروژه آزادراه مراغه-هشترود علاوه بر اهمیتی که به لحاظ رشد و رونق و توسعه اقتصادی منطقه شمال غرب کشور و کاهش چشمگیر میزان مرگ و میر در جاده‌های استان در صورت اجرایی شدن دارد، تبدیل به یک خواست و مطالبه همگانی و بهحق در بین مردم از مسئولین شده است.

وی در همین راستا اجرای قطعه ۵ برای اهالی شهرستان هشترود را حیاتی خواند و افزود: حتی شاهد گلایه‌ مردم از نیمه تمام رها شدن پروژه و عدم پرداخت مطالباتشان در سفر معاون پارلمانی رئیس‌جمهور به شهرستان بودیم.

وی از مجریان پروژه خواست تا اجرای قطعه ۵ آزادراه که محل اتصال مستقیم شهر هشترود به اتوبان تبریز-زنجان خواهد بود سرعت بیشتری بگیرد.

امینیان همچنین درخصوص برف‌گیر بودن بخشی از قطعه ۴ آزادراه و افزایش ۷، ۸ کیلومتری مسیر آزاد راه در این قطعه اشاره داشت و گفت تصمیم نهایی در این موضوع را باید مشاور و کارشناسان اتخاذ کنند.

لینک منبع