ضرورت تسریع در عملیات احداث آزادراه مراغه- هشترود

ضرورت تسریع در عملیات احداث آزادراه مراغه- هشترود

هشترود- فرماندار هشترود بر ضرورت تسریع در عملیات احداث آزادراه مراغه- هشترود تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، امین امینیان ظهر امروز چهارشنبه در دیدار با مدیران اجرایی فاز ۲ و ۳ آزادراه مراغه-هشترود گفت: بهره‌برداری بخشی از این آزادراه موجب ایجاد امید و دلگرمی بین مردم منطقه خواهد شد.

امینیان با تاکید بر اهمیت راهبردی آزادراه مراغه-هشترود اظهار داشت: این آزادراه شاهرگ ارتباطی استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و کردستان با حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت است.

وی سپس گفت: اهمیت ساخت و تکمیل آزادراه برای مردم منطقه به دلیل نامناسب بودن جاده فعلی که بین دو شهرستان وجود دارد و روزانه موجب بروز خسارات جانی و مالی فراوان برای اهالی می‌شود دوچندان شده و تکمیل و بهره‌برداری از آن مطالبه‌ای به حق است.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه در روزهای پایانی سال ۹۷ مبلغی به ارزش ۵۰ میلیارد تومان از طرف بانک سپه به مجموعه تزریق شد و همین مسئله موجب شد تا بخش عمده‌ای از مطالبات کشاورزان از بابت زمین‌هایی که برای احداث آزادراه واگذار کرده بودند پرداخت شود.

در ادامه امینیان از مدیران مؤسسه عاشورا که پیمانکار قطعات ۲ و ۳ آزادراه هستند خواست تا با تسریع در اجرای عملیات ساخت این قطعات و بهره‌برداری از آن‌ها موجب ایجاد امید و دلگرمی در بین مردم منطقه شوند.

فاز دو آزادراه از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است

سرهنگ نورمحمدی مدیر اجرایی قطعات ۲ و ۳ آزادراه مراغه-هشترود هم با بیان اینکه فاز دو آزادراه از حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است اظهار داشت: در سال گذشته ۷ کیلومتر از این مسیر آسفالت‌ریزی شد و طی ماه‌های آینده باقی‌مانده مسیر هم آسفالت‌ریزی خواهد شد.

وی همچنین در خصوص قطعه ۳ گفت: این قطعه از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و امیدواریم که طی ماه‌های آینده ۳۰ الی ۴۵ کیلومتر از آزادراه مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

لازم به ذکر است که آزادراه مراغه هشترود جزو پروژه‌های ملی با ۱,۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب می‌باشد که قرار است دولت ۶۰ درصد، قرارگاه خاتم‌الانبیاء و بانک سپه هرکدام به میزان ۲۰ درصد در اجرای آن مشارکت داشته باشند.

لینک منبع