طرح ایران مهارت در 21 مدرسه مراغه در حال اجراست

به گزارش ایرنا، جلیل اسلامی روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش مراغه از عدم توجه خانواده ها به هدایت تحصیلی دانش آموزان انتقاد کرد و افزود: عدم توجه لازم به این امر زمینه ساز تراکم بیش از حد دانش آموزان در برخی رشته های تحصیلی و در نتیجه اثرات سو اقتصادی، اجتماعی و علمی در جامعه می شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون 18 هزار و 915 دانش آموز در 134 دبیرستان دخترانه و پسرانه این شهرستان تحصیل می کنند گفت: این دانش آموزان در 92 مدرسه شهری و 42 مدرسه روستایی مشغول فراگیری علم و دانش هستند و در راستای ارائه خدمات آموزشی به مناطق محروم نیز، برای 126 دانش آموز مقطع متوسطه در روستاهای زیر پنج دانش آموز، بسته خدمات آموزشی و تحصیلی ارائه می شود.
اسلامی به موفقیت دانش آموزان این شهرستان در طرح ها و المپیادهای علمی اشاره و اضافه کرد: کسب رتبه اول کشوری توسط دبیرستان پویندگان در اجرای طرح تعالی مدیریت و راه یابی 17 دانش آموز این شهرستان به مرحله دوم المپیادهای علمی از جمله موفقیت هایی بوده که با همدلی و تلاش معلمان، مدیران و دانش اموزان ساعی این شهرستان کسب شده است.
وی گفت: همچنین کسب رتبه سوم کشوری در بخش نانو توسط پژوهشسرای دانش آموزی مراغه در بین پژوهشسراهای دانش آموزی کشور و نیز انتخاب این شهرستان به عنوان قطب نجوم دانش آموزی آذربایجان شرقی از افتخارات آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری است.
اسلامی همچنین با اشاره به توسعه امکانات رفاهی برای اسکان فرهنگیان در این شهرستان اضافه کرد: در تعطیلات عید نوروز امسال، هشت سوئیت مجهز به امکانات باشگاه فرهنگیان این شهرستان افزوده شده است.
وی از برگزاری آیین های گرامیداشت هفته معلم در این شهرستان خبرداد و افزود: علاوه بر برگزاری ویژه برنامه شهرستانی و منطقه ای برای تجلیل از مقام معلم، آیین های درون مدرسه ای نیز برای این منظور برگزار می شود.
فرماندار مراغه نیز در این نشست با تاکید بر توسعه زیرساخت های آموزشی در رشته های فنی و حرفه ای گفت: باید از امکانات موجود در هنرستان ها به صورت کارآمد و کاربردی برای مهارت افزایی و دانش افزایی دانش آموزان و هنرجویان استفاده شود.
حمید شکری با تاکید بر ارج نهادن به تلاش های معلمان افزود: آیین های بزرگداشت هفته معلم با همراهی آحاد مردم و مسئولان به شکل مناسب و شایسته ای و به دور از تجملات برگزار شود.
بیش از 46 هزار دانش آموز و سه هزار کادر فرهنگی در 550 مدرسه دولتی و غیر دولتی مراغه در حال تحصیل و تدریس هستند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487
لینک منبع