فرمانده انتظامی مراغه: فرار متهم از دست قانون به قیمت جانش تمام شد

 تاریخ خبر:  24 اردیبهشت 1398
سرهنگ رضا اصلانی فر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این فرد برای فرار از دست پلیس خود را به درون رودخانه صوفی چای انداخت و با توجه به جریان تند آب و به رغم تلاش یگان های امدادی برای نجات وی، به علت غرق شدگی جان خود را از دست داد.
وی با رد اخبار مربوط به تعقیب و گریز متهم به دلیل روزه خواری از سوی پلیس و تشریح این حادثه ادامه داد: این فرد که با خودروی پیکان در خیابان ساحلی مشرف به صوفی چای رانندگی می کرد به دلیل مخدوش بودن پلاک خودرو و اطلاع از سرقتی بودن آن، به محض مشاهده ماموان پلیس راهور خودرو را در خیابان رها کرده و از مسیر داخل رودخانه اقدام به فرار می کند که به دلیل سرعت و حجم بالای آب این فرد متاسفانه در آب غرق می شود.
وی اضافه کرد: مامور راهور نیز با مشاهده صحنه، برای نجات راننده متواری شده، خود را به داخل رودخانه می اندازد که به دلیل جریان بالای رودخانه و نیز عدم مهارت در شنا، موفق به جلوگیری از غرق شدن این فرد نمی شود.
اصلانی فر افزود: در بررسی های بعدی و تکمیلی پلیس، مشخص می شود که خودروی پلاک مخدوش مورد استفاده فرد متوفی سرقتی بوده و در پنجم اردیبهشت سال جاری در یکی از محلات این شهرستان به سرقت رفته بود.
وی ادامه داد: سرقتی بودن خودرو و همچنین به همراه داشتن مقادیری مواد مخدر از نوع شیشه، دلیل اصلی فرار فرد متوفی از دست قانون بوده است.
وی با تکذیب شایعات در کانال های خیری غیر رسمی در خصوص این حادثه اضافه کرد: شهروندان به شایعات بی پایه و اساس در این کانال ها توجه نکرده و اخبار صحیح را از طریق کانال ها و خبرگزاری های رسمی پیگیری و دنبال کنند.
به گزارش ایرنا، شنبه گذشته فرد جوانی براثر سقوط در رودخانه صوفی چای غرق شد که در فضای مجازی و برخی کانال ها، علت فوت این فرد را مبارزه پلیس با روزه خواری عنوان و نشر کردند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487
لینک منبع