قطار گردشگری یک روزه تبریز به مراغه ویژه خبرنگاران اعزام شد

قطار گردشگری یک روزه تبریز به مراغه ویژه خبرنگاران اعزام شد

تبریز- قطار گردشگری یک روزه تبریز به مراغه ویژه خبرنگاران همزمان با روز قلم و به منظور تجلیل از اصحاب رسانه استان آذربایجان شرقی اعزام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، قطار گردشگری یک روزه تبریز- مراغه و بالعکس صبح امروز شنبه ویژه خبرنگاران و مسئولین مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری مرکز استان از سوی اداره کل راه آهن آذربایجان اعزام شد.

مسئولین فرمانداری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ارشاد اسلامی، نیروی انتظامی، شهرداری شهرستان مراغه با شاخه گل از مسافرین و اصحاب رسانه در ورودی ایستگاه مراغه استقبال کردند.

شاپور ارصلانی مدیر کل راه آهن آذربایجان هدف از برگزاری این تورگردشگری را حرکتی برای شناساندن ظرفیت‌های منطقه از سوی اصحاب رسانه اعلام کرد و افزود: این امر مستلزم مشارکت و همراهی بخش خصوصی و نهادهای متولی امر است.

مدیرکل راه آهن آذربایجان با اشاره به جایگاه حمل ونقل ریلی در بخش گردشگری گفت: اداره کل راه آهن آذربایجان با جابجایی بیش از ۶۸ هزار مسافر در سه ماه اخیر، ظرفیتی اساسی برای توسعه صنعت گردشگری در منطقه است.

ارصلانی افزود: از ۱۵ فروردین امسال تاکنون، ۳۵ هزار مسافر از طریق ناوگان ریلی وارد آذربایجان شرقی شده و ۳۳ هزار نفر نیز از این طریق به خارج از این استان جابجا شده اند.

وی با اشاره به نقش راه آهن در جابجایی بار افزود: از ابتدای سال تاکنون، ۳۱۸ هزار تن بار در پایانه‌های ریلی این استان بارگیری و ۱۲۲ هزار تن نیز تخلیه شده که نشان دهنده تحقق مناسب سهمیه ناوگان ریلی در بخش حمل و نقل است.

موسی شعفی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان مراغه نیز که در مراسم استقبال از قطار گردشگری ویژه اصحاب رسانه حضور پیدا کرده بود با اشاره به برگزاری سومین تور گردشگری ریلی مراغه گفت: این تور گردشگری فرصتی مغتنم برای معرفی داشته‌های فرهنگی و گردشگری این شهرستان است.

شعفی افزود: توسعه صنعت گردشگری به عنوان بخشی از توسعه اقتصادی و اشتغال آفرین نیازمند برنامه ریزی مناسب و جلب سرمایه گذاری در این حوزه است.

لینک منبع