مسابقات کشتی آزاد نوجوانان کشور در مراغه آغاز شد

به گزارش ایرنا، رئیس اداره ورزش و جوانان مراغه روز جمعه در مراسم افتتاحیه این رویداد ورزشی در سالن شهیدکنعانی این شهرستان گفت: مسابقات کشتی آزاد نوجوانان کشور(گروه الف) جام شهید والامقام ایوب عباسی به طور همزمان در دو تشک در حال برگزاری است.
مهدی نوایی افزود: این مسابقات با حضور 118 کشتی گیر و به مدت 2 روز و در 10 وزن مختلف دنبال می شود.
وی اضافه کرد: در این رقابت ها کشتی گیران رده سنی نوجوانان از استان های آذربایجان شرقی، البرز، تهران، توابع تهران، خراسان رضوی، قزوین، کرمانشاه، لرستان، مازندران و همدان در اوزان 45، 48، 51 ، 55، 60، 65، 71، 80، 92 و 110کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفته اند.
وی گفت: در این رقابت ها 280 کشتی برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: مراسم اختتامیه این مسابقات روز شنبه با حضور نماینده فدراسیون کشتی و مسئولان استانی و شهرستانی برگزار می شود.
در مسابقات کشتی پهلوانی جوانان کشور که دیروز پنجشنبه با شرکت 111 کشتی گیر در قالب 23 تیم و تحت عنوان جام پهلوان صدیق زاده برگزار شد تیم خراسان رضوی با 92 امتیاز اول شد، مازندران با 86 امتیاز در مکان دوم ایستاد و مراغه با 81 امتیاز در جایگاه سومی قرار گرفت.
در رقابت های اوزان شش گانه این رقابت ها 135 کشتی انجام شد که در پایان و در وزن 60 کیلوگرم عرفان نجف نژاد از مراغه اول شد و احد شعبان از سیستان و بلوچستان و اشکان همتی از تهران دوم و سوم شدند.
علی غلامی از مراغه در وزن 70 کیلوگرم اول شد و میلاد علیمرادی از البرز و محسن نیستانی از خراسان شمالی دوم و سوم شدند.
در وزن 80 کیلوگرم امیررضا برزگری از تهران اول شد و علیرضا صحرایی و خشایار طاهر پور به ترتیب از خراسان رضوی و خراسان شمالی در مکان های دوم و سوم ایستادند.
قهرمانی وزن 90 کیلوگرم مصطفی نجفی از خراسان رضوی رسید و سیدمحمد حسین کاظمی از مازندران و عرفان حسین زاده از مراغه دوم و سوم شدند.
رقابت های وزن 100 کیلوگرم با قهرمانی امیرحسین کریمی فر از خراسان رضوی پایان یافت و امیررضا فضل الله زاده از مازندران و حسین حسنی از تهران دوم و سوم شدند.
در رقابت های +100 نیز سیدامیررضا صحرایی از مازندران قهرمان شد و عرفان ایوبی از تهران و میلاد علیزاده از خراسان شمالی در مکان های دوم و سوم ایستادند.
در رقابت های کشتی پهلوانی نوجوانان کشور نیز که چهارشنبه برگزار شد خراسان رضوی قهرمان شد و تیم های مازندران و تهران در مکان های دوم و سوم قرار گرفتند.
در رقابت های انفرادی این بخش و در وزن 50 کیلوگرم امیر خیالی از مراغه، ابوالفضل حقانی از تهران و مهدی غفاری از خراسان رضوی به ترتیب اول تا سوم شدند.
در وزن 60 کیلوگرم محمد بخشی از مازندران اول شد و حمیدرضا علاقه مند تبریزی از خراسان رضوی و عرفان کارگر از زنجان بر سکوی دوم و سوم ایستادند.
محمد مهدی اصغری از همدان قهرمان وزن 70 کیلوگرم شد و محمد طیار از توابع تهران و سینا مربی از مازندران دوم و سوم این وزن شدند.
در وزن 80 کیلوگرم میکائیل رسولی از خراسان رضوی، رسول منیری آتباتان از تهرانو محسن رکنی از مازندران اول تا سوم شدند و سید محمد علی حسینی از خراسان رضوی قهرمان وزن +85 شد و امیرمحمد کیانی از مازندران
و امیر حسین علی پور از خراسان شمالی در سکوی دوم و سوم این وزن قرار گرفتند.
در رقابت های کشتی پهلوانی نوجوان و جوانان و آزاد نوجوانان کشور در مراغه کشتی گیرانی از استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اصفهان، البرز، تهران، توابع تهران، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، زنجان، فارس، کردستان، کرمان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، همدان، یزد و تیم میزبان مراغه حضور دارند.
مراغه با حدود 263هزار جمعیت در 127 کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
3077/9880
لینک منبع