مشکلات مالکیت رصدخانه تاریخی مراغه برطرف شود

 تاریخ خبر:  07 امرداد 1398
مشکلات مالکیت رصدخانه تاریخی مراغه برطرف شود

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت احیای آثار تاریخی شهرستان مراغه گفت: مشکلات مالکیت رصدخانه تاریخی مراغه برطرف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پورمحمدی ظهر امروز یک شنبه در حاشیه حضور مدیران استانی در شهرستان مراغه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: رصدخانه مراغه یکی از آثار مهم تاریخی استان است و یک اثر باستان‌شناسی بوده که عملیات احیای آن با همکاری شهرداری و میراث فرهنگی مراغه پیگیری می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه شهرستان مراغه از جمله شهرستان‌هایی است که مشکل خاصی در آن وجود ندارد و مدیریت ارشد استان برای رفع مشکلات موجود تلاش می‌کند، افزود: در حال حاضر بیش از ۴۰ پروژه در شهرستان مراغه در دست اجرا است.

پورمحمدی همچنین با اشاره به اینکه آزادراه مراغه- هشترود یکی از پروژه‌های مهم استان است، گفت: ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای قطعه ۲ و ۳ این پروژه اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه آزادراه مراغه- هشترود در بیشتر فازها پیشرفت ۵۰ درصدی دارد، گفت: با وجود محدودیت منابع دولتی ولی به دنبال تسریع و تکمیل این پروژه مهم هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی امروز همچنین از اجرای طرح بازآفرینی شهری در بافت حاشیه‌نشین شهر مراغه و دو واحد تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی این شهرستان بازدید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل حوزه استاندار و مدیرکل دفتر بازرسی و امور حقوقی استانداری نیز استاندار آذربایجان شرقی را در این سفر همراهی می‌کنند.

لینک منبع