نرم افزار « زیست بان » در مراغه رونمایی شد

 تاریخ خبر:  02 بهمن 1399

مراغه - ایرنا - نرم‌افزار «زیست‌بان» که توسط تیم توسعه فناوری اداره محیط زیست مراغه بر بستر اندروید طراحی شده است، در فرمانداری مراغه و با حضور مسوولان شهرستانی رونمایی شد.

به گزارش ایرنا رییس اداره حفاظت محیط زیست مراغه روز پنجشنبه در آیین رونمایی از این نرم‌افزار اظهار داشت: نرم‌افزار «زیست‌بان» جنبه آموزشی و آشنایی همراه با مطالب، تصاویر و فیلم‌های علمی دارد و کارایی نرم‌افزار بر مبنای تفکیک زباله در محل توسط افراد منزل است.

غلامرضا زارع اظهار داشت: این نرم‌افزار توسط «مهدی رهبری» کارمند اداره محیط زیست مراغه طراحی شده است و قابلیت بروز رسانی دارد.

وی با اشاره به اینکه این نرم‌افزار برای نخستین‌بار در سطح استان در مراغه راه‌اندازی می شود، بیان کرد: این نرم‌افزار را می‌توان از کافه بازار دانلود و نصب کرد.

«زارع» به دغدغه تفکیک زباله از مبدا و معضل زیست محیطی آن هم اشاره کرد و افزود: با استفاده از اینستاگرام، واتس‌اپ و جی‌میل می‌توان بازخورد این نرم‌افزار را گسترش و توان محیط زیست را در تفکیک زباله از مبدا بالا برد.

وی اضافه کرد: افزایش فرهنگ حفاظت از محیط زیست و بازیافت زباله‌های تفکیکی از اصلی‌ترین اهداف طراحی این نرم‌افزار است.


به گزارش ایرنا، شهر مراغه ۱۸۶ هزار نفر جمعیت دارد و سرانه پسماند به ازای هر نفر ۸۰۰ گرم در روز است و روزانه ۱۴۰ تن زباله در این شهر تولید می شود.

لینک منبع