نزدیک 40 هزار نفر از جاذبه های گردشگری مراغه دیدن کردند

 تاریخ خبر:  06 فروردین 1398
یعقوب طالبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گردشگران و مسافران نوروزی در این ایام از آثار تاریخی، جاذبه های طبیعی و گردشگری و نیز آثار دست ساز و صنایع دستی این شهرستان دیدن کردند.
وی ادامه داد: حضور و بازدید گردشگران نوروزی از جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10.83 درصد رشد داشته است.
طالبی افزود: منطقه گردشگری سدعلویان و دهکده توریستی به عنوان جاذبه های دست ساز نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 58 درصد افزایش بازدیدکننده و گردشگر بیشترین استقبال را در بین آثار و جاذبه های طبیعی این شهرستان داشته است.
وی با اشاره به افزایش 17 درصدی آمار اقامت های نوروزی در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته اضافه کرد: هتل ها و میهمان پذیرهای شهرستان در طول این مدت بیشترین اقامت را داشته اند.
وی گفت: موزه های ایلخانی و سنگ نگاره ها به عنوان یکی از جاذبه های فرهنگی تاریخی امسال با کاهش یک درصدی بازدیدکنندگان و گردشگران نوروزی مواجه بوده است که امیدواریم در دور دوم سفرهای نوروزی تعداد بازدیدکنندگان از موزه های شهرستان افزایش یابد.
طالبی با اشاره به جاذبه های تاریخی و فرهنگی مراغه اضافه کرد: جاذبه های تاریخی و فرهنگی شهرستان در طول این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 19 درصدی بازدیدکنندگان همراه بوده است.
وی گفت: این شهرستان ظرفیت های مناسبی برای جذب گردشگران در طول سال داشته و ایجاد زمینه برای این منظور نیازمند عزم عمومی مردم و مسئولان است.
وی اضافه کرد: در جاذبه های طبیعی نیز غار هامپوئیل با 13 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشترین بازدیدکنندگان را داشته است.
وی ادامه داد: تا یکم فروردین با توجه به شرایط جوی حاکم بر منطقه به طور کلی تعداد بازدیدکنندگان نوروزی کاهش و در روزهای دوم و سوم افزایش یافته است.
وی با اشاره به اجرای آیین نوروزگاهی در محل 10 اثر تاریخی مراغه برای گردشگران و مسافران نوروزی افزود: این آیین از هفتم الی نهم فروردین ماه برگزار خواهد شد.
شهرستان مراغه با حدود 515 اثر تاریخی و تپه های شناسایی شده جزو 10 شهر دارای بافت غنی تاریخی و فرهنگی در کشور محسوب می شود که حدود 300 اثر تاریخی آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880
لینک منبع