همکاری مردم مراغه در روز طبیعت ستودنی بود

 تاریخ خبر:  14 فروردین 1399

مراغه - ایرنا - معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه گفت: بیش از ۸۵ درصد مردم شهرستان تدابیر در نظر گرفته شده برای روز طبیعت در مراغه را رعایت کردند و از خانه های خود بیرون نیامدند و در این خصوص همراهی و همکاری مردم ستودنی و قابل تقدیر است.

موسی شعفی شامگاه روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: در روز طبیعت محدودیت‌های تردد در شهرستان تشدید و تدابیر ویژه ای از جمله بستن مراکز گردشگری، پارک ها، بوستان ها و محدودیت تردد در روستاهای شهرستان گرفته شد.
وی افزود: بیشتر مردم در این روز در خانه مانده و بیرون نیامدند و توصیه هایی که در چند روز گذشته در شهرستان در خصوص این روز انجام شده بود را رعایت کردند.
وی گفت: همچنین در این روز به غیر از ساکنان روستاها، خودروهای دیگر حق ورود به مناطق گردشگری و روستاها را نداشتند و برگشت داده می شدند.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری مراغه از همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی شهرستان در اجرای طرح های محدودیت تقدیر کرد و گفت: تمامی دستگاه های اجرایی متولی و نیروهای خودجوش مردمی از همان روزهای نخست شیوع بیماری کرونا ویروس در شهرستان پای کار بوده و در ورودی و خروجی شهر و روستاها مستقر بودند.
شعفی اضافه کرد: مراغه در اجرای طرح های ستاد کرونا در سطح استان و منطقه بی نظیر عمل کرده و امیدواریم اجرای این محدودیت ها موجب قطع زنجیره شیوع کرونا در شهرستان شود.
وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر شاهد توجه بیشتر مردم به توصیه های ستاد مبارزه با کرونا هستیم و در مراغه از همان روزهای اول مردم با رعایت توصیه ها در کنار قهرمانان عرصه بهداشت و سلامت بودند و این نشان دهنده فرهنگ بالای مردم شهرستان است.
وی گفت: در حال حاضر به این باور رسیده ایم همه موظف به اجرا و رعایت دستورالعمل های ستاد ملی کرونا هستند و امیدواریم با ادامه این روند شاهد کنترل این ویروس باشیم.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

لینک منبع