پل فلزکاران مراغه با پنج میلیارد تومان تکمیل می شود

به گزارش ایرنا، حمید شکری روز پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات مجتمع فلزکاران مراغه افزود: ساخت این پل هم اکنون از 40 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و تاکنون حدود 2 میلیارد تومان هزینه شده است.
وی ادامه داد: بهره برداری از پل فلزکاران می تواند زمینه ساز تسهیل در دسترسی شهروندان به بازار و مجتمع در حال احداث فلزکاران این شهرستان شود.
وی با اشاره به وجود مشکلات در احداث مجتمع فلزکاران اضافه کرد: طرح احداث این مجتمع از 12 سال پیش در زمینی به مساحت 17 هکتار توسط اتحادیه فلزکاران شهرستان آغاز شده و که دارای برخی مشکلات است.
شکری گفت: در این مجتمع در دست ساخت، 470 واحد صنفی و کارگاهی در زمینه آهنگری، درب و پنجره و آلومینیوم کاری ساخته می شود.
وی افزود: احداث این مجتمع با توجه به اینکه فعالیت این واحدهای صنفی به دلیل واقع شدن در داخل شهر و ایجاد آلودگی های صوتی، به عنوان مشاغل مزاحم شناخته شده، در حال اجراست.
وی ادامه داد: تسریع در روند احداث پل فلزکاران که هم اکنون به دلیل کمبود اعتبار در حال رکورد بوده، از ضرورت های موجود شهرستان بوده که مسیر دسترسی برای انتقال مصالح ساخت مجتمع فلزکاران را تسهیل خواهد کرد.
وی با تاکید بر حمایت از ساخت مجتمع فلزکاران با تخصیص وام های کم بهره اضافه کرد: بانک های شهرستان نیز راه حل مناسب و موثری برای ارائه تسهیلات برای احداث واحدهای این مجتمع با توجه به روند اجرایی آنها انتخاب و از احداث این مجتمع حمایت های لازم را داشته باشند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487/9880
لینک منبع