کولاک راه ارتباطی ۵۰ روستای نظرکهریزی را بست

 تاریخ خبر:  03 اسفند 1399

مراغه - ایرنا - رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هشترود گفت: بارش پراکنده برف و کولاک راه ارتباطی ۵۰ روستای بخش نظرکهریزی این شهرستان را مسدود کرد.

علی ابوالحسنی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: وزش باد شدید همراه با بارش برف و کولاک از عصر دیروز در منطقه حاکم شده است.

وی اضافه کرد: با تلاش راهداران تمامی راه‌های اصلی از جمله هشترود به مراغه، میانه، بستان‌آباد، تبریز و همچنین آزادراه پیامبر اعظم(ص) باز است.

وی بیان کرد: در صورت فروکش کردن کولاک در منطقه، راه‌های روستایی مسدود شده تا فردا به طور کامل بازگشایی خواهد شد.

ابوالحسنی ادامه داد: پنج گروه راهداری از صبح امروز با استفاده از ماشین‌آلات سنگین برای بازگشایی راه‌های روستایی بسیج شده‌اند.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هشترود با بیان اینکه رانندگان و مسافران باید با رعایت کردن نکات ایمنی در جاده‌ها تردد کنند، اظهار داشت: رانندگان برای تردد در راه‌های اصلی و فرعی به خصوص راه‌های روستایی باید وسیله نقلیه خود را به زنجیر چرخ، سوخت کافی و لباس گرم مجهز کنند.

ابوالحسنی بیان کرد: به منظور کاهش خطرهای احتمالی، رانندگان از تردد غیرضروری خودداری و در صورت ضرورت سفر علاوه بر داشتن تجهیزات زمستانی از طریق سامانه تلفن گویای۱۴۱ و شماره تلفن‌های ۰۴۱۵۲۶۲۲۲۸۸ و ۰۴۱۵۲۶۲۲۱۲۹ و ۰۴۱۵۲۶۲۶۰۵۵ از وضعیت راه‌های استان اطلاع حاصل کنند.     

لینک منبع