معاون وزیر صمت: متاسفانه تاکنون از لحاظ صنعتی در مراغه کار زیادی انجام نشده

 تاریخ خبر:  13 دی 1399

مراغه - ایرنا - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از سرمایه‌گذاری ۱۴۰ هزار میلیارد تومانی این وزارتخانه در صنعت کشور در هشت ماه امسال خبر داد و گفت: شاهد رشد بالایی در این زمینه بودیم.

مهدی صادقی نیارکی عصر شنبه در سفر یک روزه خود به مراغه و در بازدید از واحدهای صنعتی این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین از ابتدای سال تاکنون در صدور جواز و پروانه بهره برداری رشد ۳۰ درصدی را در کشور شاهد بودیم.

وی گفت: از مجموع ۱۰ هزار واحد راکد در شهرک های صنعتی نیز یک هزار و ۵۰۰ واحد به چرخه تولید بازگشته است.

صادقی نیارکی افزود: همچنین یک هزار و ۶۵ واحد صنعتی منتخب در کشور فعالیت می کنند که داری ارزش افزوده و اشتغالزایی بالایی هستند.

وی به رشدهای بالای ۲۰ درصدی واحدهای منتخب در هشت ماه امسال اشاره کرد و گفت: ۲۳۰ واحد دارای رشد ۲۰ تا ۱۰۰ رصد، ۵۰ واحد داری رشد ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد و مابقی دارای رشد ۳۰۰ درصد به بالا در تولید هستند.

معاون وزیر صمت افزود: متاسفانه تاکنون از لحاظ صنعتی در مراغه کار زیادی انجام نشده که امیدواریم با راه اندازی واحدهایی همانند واحد تولید تبلت شاهد روزهای خوبی برای منطقه باشیم.

صادقی نیارکی گفت: خوشبختانه این مجموعه ظرفیت تولید ماهانه یکصدهزار دستگاه تبلت را دارد که با توجه به شرایط و ظرفیت بالا، قابلیت افزایش به ۵۰۰ هزار دستگاه را در برنامه دارند.

وی به دانش بنیان بودن این واحد اشاره کر و گفت: شروع تولید از مرحله نرم افزار و سپس سخت افزار و توسعه آن از جمله ظرفیت های بالای این واحد بوده که با توجه به پشتیبانی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) موضوعات فرهنگی، مدیریت رسانه، تولید محتوا، سالم سازی فضای مجازی در این مجموعه در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر صمت همچنین از کارخانه تولید روغن صنعتی توان ساز مراغه بازدید کرد.لینک منبع