۱۵ تیم مردمی محلات مراغه را ضدعفونی می‌کنند

 تاریخ خبر:  05 فروردین 1399

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: قرارگاه جهادی شهید دهقان به صورت شبانه روزی و متشکل از ۱۵ تیم مردمی محلات را ضدعفونی می‌کنند.

حمید شکری روز دوشنبه با حضور در یکی از تیم های ضدعفونی قرارگاه جهادی شهید دهقان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این گروه مردمی با ۲۰۰ نفر و به کارگیری روزانه بیش از هشت هزار لیتر موادضدعفونی کننده به صورت برنامه ریزی شده محلات و معابر مراغه ضدعفونی و گندزدایی می کند.
وی گفت: ۵ دستگاه سم پاش و مواد اولیه با همکاری برخی دستگاه های اجرایی و با نظارت علمی نهاد متولی در اختیار این گروه مردمی قرار گرفته است.
وی با تقدیر از اقدامات حجت الاسلام والمسلمین نیازی مدیریت قرارگاه جهادی شهید دهقان افزود: مشارکت مردم در شرایط بحرانی و بیشتر برنامه ها در مراغه بی نظیراست و باید مسوولان قدردان زحمات آن ها باشند.
شکری گفت: از همان ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور گروه های مردمی آمادگی خود را اعلام و در حال حاضر در هر ساعت از شبانه روز در حال فعالیت برای پیشگیری از این بیماری هستند.
وی ادامه داد: تولید و توزیع مواد ضدعفونی کننده و اقلام بهداشتی مورد نیاز و ضدعفونی جهادی سطح شهر و روستاهای شهرستان از جمله این اقدامات است.
به گزارش ایرنا،  فرماندار مراغه به صورت داوطلبانه و به همراه گروه های مردمی در عملیات ضدعفونی شرکت کرد.

تاکنون ۷۹ نفر در مراغه به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۶ نفر فوت شده اند.

.

لینک منبع