۴ بهورز و مربی بهداشت مراغه نمونه کشوری شناخته شدند

 تاریخ خبر:  11 اسفند 1399

مراغه - ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گفت: همزمان با روز بهورز و در آیینی با حضور وزیر بهداشت و درمان و نماینده سازمان بهداشت جهانی (WHO) از بهورزان و مربیان بهداشت نمونه کشور تجلیل شد که چهار نفر از بهورزان و مربیان این شهرستان بین آنان قرار دارند.

اصغر تنومند روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: «آمنه جمالی» بهورز روستای چکان به عنوان بهورز نمونه و  «سکینه ناصری» مراقب سلامت پایگاه بهداشتی امین‌نیا از جمله این بهورزان و مربیان نمونه کشوری به شمار می‌روند.

وی اضافه کرد: همچنین «ثمانیه حق‌گشایی» مربی آموزشگاه بهورزی به عنوان مربی نمونه و «راضیه محمد واحدی» به عنوان مدیر و کارشناس مسئول آموزش بهورزی و مربی مرکز آموزش از سوی وزارت بهداشت مورد تجلیل قرار گرفتند.

وی افزود: بهورزان و مربیان بهداشت به عنوان تلاشگران عرصه بهداشت و سلامت، در مناطق مختلف شهری و روستایی انجام خدمت می‌کنند.

به گزارش ایرنا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه در مراسم قدردانی از بهورزان و مراقبان سلامت در وزارت بهداشت گفت: همواره معتقدم بهورز گرانبهاترین عنصر نظام سلامت است؛ اگر بهورز نبود، امروز موفق ترین نظام سلامت در منطقه و جهان نبودیم و پرچم افتخار را برافراشته نمی‌کردیم.

لینک منبع