۸۹ درصد جمعیت مراغه غربالگری شدند

 تاریخ خبر:  12 فروردین 1399

مراغه - ایرنا - معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی مراغه با اشاره به غربالگری ۸۹ درصدی جمعیت شهرستان گفت: ۲۳۳ هزار و ۶۹۹ نفر از جمعیت شهرستان از لحاظ علائم بیماری کرونا غربالگری شدند.

احمد مجتهدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون صد در صد جمعیت روستایی شهرستان غربالگری شده و غربالگری جمعیت شهری به سرعت درحال انجام است.
وی افزود: از افراد غربالگری شده به سه هزار و ۶۸۴ نفر به استراحت در منزل و خودداری از حضور در تجمعات و اماکن عمومی توصیه شده است.
مجتهدی گفت: این افراد همچنین آموزش های لازم را از طریق مشاوره یا بروشور دریافت کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: بهورزان و مراقبین سلامت در حال حاضر روزانه ۲ هزار و ۱۲۴ نفر را پیگیری فعال می کنند و پیگیری افراد تحت مراقبت تا اطمینان کامل ادامه خواهد داشت.
معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: همچنین افراد غربالگری شده نیازمند مراقبت در منزل توسط پزشک ۳۵۳ نفر بوده است.
مجتهدی اضافه کرد: افراد باقیمانده یا به علت تغییر شماره تلفن و یا تغییر منزل غربالگری نشده اند که امیدواریم این آمار به زودی غربال شده و امار به صد در صد برسد.
وی گفت: همکاری و پاسخگویی مردم در اجرای هر چه بهتر این طرح ضروری است.
ویروس کرونا کووید- ۱۹ نام دارد،  این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.
.

لینک منبع