انتقاد فرماندار مراغه از عملکرد جزیره‌ای دستگاه‌های اجرایی شهرستان

 تاریخ خبر:  28 اردیبهشت 1401

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندارویژه مراغه از عملکرد جزیره‌ای دستگاه اجرایی شهرستان انتقاد کرد و گفت: خودتحلیلی و عمل مستقل، مجزا و جزیره‌ای دستگاه‌های اجرایی مانع رشد و توسعه شهرستان شده است.

به گزارش ایرنا، داود اسدیان چهارشنبه شب در کارگروه دانش‌بنیان شهرستان مراغه اظهار داشت: نباید هر دستگاه امروز در شهرستان مستقل عمل کند و باید به صورت‌ مجموعه به هم پیوسته تصمیم‌گیری و اقدام شود.

وی اضافه کرد: به جای اینکه نگاه کلان برای توسعه و آبادانی داشته باشیم، هر کدام در حوزه ختیارات خود اقداماتی را انجام می دهیم که موجب ناقص ماندن بساری از پروژه‌ها و برنامه‌ها در شهرستان شده و از این رو انتظار رشد و آبادانی نباید داشته باشیم.

اسدیان ادامه داد: حلقه گمشده مراغه وحدت است و در این راستا بدون در نظر گرفتن هر گونه تفکر و نگاه سیاسی در خدمت‌رسانی به مردم تلاش خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: باید نگاه علمی را به نگاه اجرایی اضافه کنیم و هر پژوهشگری می تواند برای رفع مشکلات و رصد علمی آن‌ها ورود کند.
 

انتقاد فرماندار مراغه از عملکرد جزیره‌ای دستگاه‌های اجرایی شهرستانفرماندارویژه مراغه خاطرنشان کرد: با ورود علمی می توان آسیب‌شناسی و راه‌های برون رفت از معضلات و مشکلات را پیدا کرد.

به گزارش ایرنا، فرماندار مراغه از ابتدای سال جاری در راستای تحقق شعار سال «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» جلساتی را با جمعی از نخبگان، روسای دانشگاه‌ها و دستگاه‌های متولی شهرستان مراغه برگزار کرده و دبیرخانه دائمی را در دانشگاه مراغه تشکیل داده و سایتی برای جمع‌آوری طرح ها، ایده‌ها و برنامه‌های دانش‌بنیان در حال راه‌اندازی شدن است.

مراغه با ۲۶۸ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان آذربایجان‌شرقی و یکی از قدیمی‌ترین شهرستان‌های کشور ظرفیت‌های بسیار بالایی در حوزه کشاورزی و گردشگری دارد و با استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین می‌توان در راستای توسعه و پیشرفت آن قدم‌های مثبتی برداشت.


لینک منبع