خبرهای کوتاه جنوب آذربایجان‌شرقی در ۱۱ مردادماه

 تاریخ خبر:  12 امرداد 1401

مراغه- ایرنا- افتتاح نمایشگاه «از کربلای سرخ شهادت تا کربلای سبز بصیرت»، رهسپار کردن دانش آموزان دختر هشترود به مناطق جنگی شمالغرب کشور و صدور دستور تخلیه برای سالن ورزشی ولی‌عصر(عج) عجب‌شیر از جمله رویدادهای خبری ۱۱ مردادماه در جنوب آذربایجان‌شرقی است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از دیگر خبرهای کوتاه روز گذشته نیز می‌توان به توزیع یکهزار و  ۵۰۰ بسته معیشتی، آغاز مرحله شهرستانی مسابقات قرآنی اوقاف و امور خیریه و کشف هفت کیلو و ۸۵۰ گرم مواد مخدر در مراغه اشاره کرد. 

افتتاح نمایشگاه «از کربلای سرخ شهادت تا کربلای سبز بصیرت» در مراغه

بیستمین دوره نمایشگاه روضه به روایت تصویر با عنوان «از کربلای سرخ شهادت تا کربلای سبز بصیرت» که اقدامی از بسیجیان مراغه در جهت جهاد تبیین به شمار می‌رود، روز گذشته با حضور فرمانده سپاه ناحیه مراغه و جمعی دیگر از مسئولان افتتاح شد. 

خبرهای کوتاه جنوب آذربایجان‌شرقی در ۱۱ مردادماه

به گزارش ایرنا در این نمایشگاه ۱۴ صحنه از واقعه عاشورا بر اساس مستندات تاریخی در یک فضای ۶۰۰ متر مربعی بازنمایی شده است که از جمله آنها می‌توان به وداع پیامبر با قبر پیامبر(ص)، ملاقات امام با زهیر و وهب، خیمه گاه، نهرالقمه، و کف العباس اشاره کرد. 

این نمایشگاه تا ۱۳ محرم در محوطه مدرسه شرف مراغه آماده بازدید علاقه مندان است؛  نمایشگاهی که با غدیر خم و نقش آن در واقعه کربلا آغاز و به شهدای مدافع حرم به عنوان نماد بصیرت ختم می شود. 

اعزام دانش‌آموزان دختر هشترود به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس  

جمعی از دانش آموزان دختر هشترود طی روز گذشته، سه‌شنبه با حضور «حجت‌الاسلام مصطفی سرایی» مسئول بسیج دانش‌آموزی آذربایجان شرقی به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در شمالغرب کشور اعزام شدند. 

خبرهای کوتاه جنوب آذربایجان‌شرقی در ۱۱ مردادماه

به گفته وی ۱۰ هزار دانش‌آموز دختر و پسر استان در قالب راهیان نور به این مناطق اعزام خواهند شد و تاکنون دانش آموزان دختر استان با ۵۰ اتوبوس رهسپار شده‌اند.

وی اظهار داشت: دانش‌آموزان پسر هم از اول شهریور ماه به مناطق شمال‌غرب اعزام می‌شوند و بیش از سه هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر استان هم از اول اسفند ماه به راهیان نور می پیوندند. 

صدور دستور تخلیه برای سالن ورزشی ولی‌عصر (عج) عجب‌شیر  

محمد زمانی، دادستان عمومی و انقلاب عجب‌شیر برای سالن ورزشی ولی‌عصر(عج) این شهرستان به دلیل ناایمن بودن دستور تخلیه صادر کرد؛ طبق این دستور هرگونه فعالیت ورزشی در این سالن تا زمان رفع نواقص و ایمن‌سازی آن ممنوع اعلام شده است.

توزیع ۱۵۰۰ بسته معیشتی در مراغه

سرهنگ سعید رشیدی، فرمانده سپاه ناحیه مراغه به توزیع یکزهرا و ۵۰۰ بسته معیشتی طی روز جاری اشاره و بیان کرد: این بسته‌ها اهدایی دهه امامت و ولایت بود که با تاخیر و در روز جاری توزیع شد و علاوه بر آنها و همزمان با دهه اول محرم نیز یک‌هزار بسته معیشتی دیگر در مناطق شهری و روستایی توزیع می‌شود.

کشف بیش از هفت کیلوگرم تریاک در مراغه

سرهنگ توحید فارسی، فرمانده انتظامی مراغه با اشاره به کشف هفت کیلو و ۸۵۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک در این شهرستان گفت: یک نفر سوداگر مرگ نیز در این ارتباط دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

مرحله شهرستانی مسابقات قرآنی اوقاف و امور خیریه در مراغه آغاز شد

مرحله شهرستانی چهل‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف و امور خیریه با حضور شرکت‌کنندگانی از شهرستان‌های ملکان، بناب، عجب‌شیر و مراغه در این شهرستان آغاز شد. 

این دوره از رقابت‌ها با حضور ۶۲ خواهر و ۲۵ برادر بالای ۱۸ سال در بخش‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل و حفظ قرآن برگزار، و نفرات برتر به مسابقات استانی معرفی می‌شوند. 

به گزارش ایرنا مراغه، بناب، عجب‌شیر، ملکان، هشترود و چاراویماق از جمله شهرستان‌های جنوبی آذربایجان‌شرقی هستند که پیوند اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی عمیقی با یکدیگر دارند.   

لینک منبع