قهرمان کیک بوکسینگ در مراغه مورد استقبال قرار گرفت

به گزارش ایرنا، رئیس اداره ورزش و جوانان مراغه روز سه شنبه در مراسم استقبال از این ورزشکار، افزود: امیرحسین عارفی نیا با شرکت در رقابت های گرجستان در وزن منهای 60 کیلوگرم با شکست حریفان خود صاحب گردن آویز طلای این مسابقات شد.
وی افزود: این ورزشکار مراغه ای به همراه 17 رزمی‌ کار از کشورمان از 19 تا 20 آبان و با سرمربیگری رشتبری از آذربایجان ‌شرقی به این مسابقات اعزام شده بودند.
وی اضافه کرد: امیرحسین عارفی ‌نیا تاکنون در مسابقات مختلف 10 مدال استانی، پنج مدال شمال‌غرب و دو مدال کشوری کسب کرده است.
وی ادامه داد: درخشش این ورزشکار جوان مراغه ای در مسابقات بین المللی گرجستان و کسب عنوان قهرمانی این رقابت ها موجب خوشحالی جامعه ورزش و مردم مراغه شد.
نوایی افزود: حضور ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی در سطح ملی و جهانی مایه افتخار شهرستان، استان و کشور است.
وی گفت: خودباوری، عزت نفس و توانمندی های جوانان این مرز و بوم در همه عرصه ها موجب شده ایران اسلامی پله های ترقی و توسعه را یکی پس از دیگری بپیماید و در حال حاضر ورزشکاران ما در رشته های مختلف ورزشی در جهان صاحب سبک هستند.
کیک بوکسینگ MMA یا هنر رزمی ترکیبی، ورزشی است که مبارزان می‌توانند از ضربه‌های مشت، آرنج، زانو، پا، فنون درگیری و گلاویزی ایستاده و در خاک، فنون پرتابی و قفل مفاصل استفاده کنند.
حدود 6 هزار و 200 ورزشکار سازمان یافته در قالب 88 هیات ورزشی در شهرستان مراغه فعالیت می کنند.
این شهرستان با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880
لینک منبع