تحلیل «جنگ سایبری» از زبان سردار جلالی+فیلم

 تاریخ خبر:  30 اردیبهشت 1401

مراغه- ایرنا- سردار «محمدرضا جلالی»، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با محور «جنگ سایبری» در سومین کنفرانس ملی پدافند غیرعامل سخنرانی و علاوه بر تحلیل این نوع از جنگ‌ها، نیازهای پدافند غیرعامل کشور در برخی از عرصه‌های پژوهشی را بیان کرد.

به گزارش ایرنا، سومین کنفرانس ملی پدافند سایبری روز گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه برگزار شد و به گفته «بابک پورقهرمانی» دبیر علمی سومین کنفرانس ملی پدافند سایبری، ۲۹۲ مقاله به دبیرخانه این رویداد علمی ارسال شده بود که ۲۴۰ مقاله از آنها پذیرش شد. 

جنگ نرم، دفاع سایبری، امنیت سایبری، اصول پدافند سایبری، دیپلماسی پدافند سایبری، مقابله با حملات سایبری، پیشگیری و صیانت سایبری، نسل آینده تهدیدهای سایبری، شناسایی حمله‌های آینده سایبری، بومی‌سازی پدافند سایبری و پاسخ در قبال حمله‌های سایبری از محورهای این کنفرانس ملی بود.

همچنین از دیگر محورهای این رویداد علمی می‌توان به «سرمایه اجتماعی ملی و پدافند سایبری»، «سرمایه اجتماعی بین‌المللی و پدافند سایبری»، «زیست‌بوم سایبری و نقش آن در پدافند سایبری»، «نقش سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی در قلمرو پدافند سایبری»، «نقد و بررسی قوانین و مقررات دخلی در حوزه پدافند سایبری»، «نقد و بررسی قواعد و مقررات بین‌المللی در حوزه پدافند سایبری»، «اولویت‌های برخورد در قبال تهدیدهای سایبری» و سایر موضوعات مرتبط اشاره کرد.

دو کنفرانس پیشین نیز طی سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۸ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه برگزار شده بود و برگزاری سومین کنفرانس ملی پدافند سایبری با تاخیر به دلیل شرایط کرونایی و در راستای سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی در برنامه کار قرار گرفت و روز گذشته برگزار شد. 
 

لینک منبع