۲ طرح کشاورزی در عجب‌شیر افتتاح شد

 تاریخ خبر:  23 خرداد 1401

مراغه - ایرنا- به مناسبت هفته جهاد کشاورزی ۲ طرح کشاورزی با اعتباری سه میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان در شهرستان عجب شیر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش دوشنبه ایرنا، یکی از این طرح‌ها شامل سیستم آبیاری زیر سطحی بود که برای اولین بار در سطح استان آذربایجان شرقی در مزرعه پنج هزار متر مربعی در بخش مرکزی شهرستان عجب شیر به بهره برداری رسید.

امروز همچنین گلخانه ای به وسعت ۳هزار و۳۵۰ متر مربع در بخش قلعه چای شهرستان عجب شیر افتتاح شد.

فرماندار شهرستان عجب شیر در مراسم افتتاح این طرح ها با اشاره به نقش بی بدیل کشت گلخانه‌ای در توسعه صادرات محصولات کشاورزی و اشتغال، اظهار کرد: با توسعه کشت گلخانه‌ای، ضمن توسعه زمینه صادرات و اشتغال، زمینه تنظیم بازار برخی از محصولات سبزی و صیفی در غیرفصل زراعی در شهرستان  فراهم شده و در اختیار بهره برداران قرار می‌دهد.

جعفر قادری افزود: در شرایط اقلیمی موجود، کشت گلخانه‌ای یکی از بهترین گزینه‌ها در کاهش مصرف آب کشاورزی و افزایش راندمان تولید نسبت به آب مصرفی است.

وی به مشکل کم آبی و ضرورت مدیریت در این حوزه افزود: اصلاح الگوی کشت، مدیریت منابع آبی و توسعه سیستم های نوین آبیاری در باغات و اراضی از دیگر اولویت های مدیریت شهرستان است.

وی از مدیر جدید کشاورزی شهرستان خواست تا در راستای بالا بردن راندمان کشاورزی، توجه ویژه ای به بخش آموزش داشته باشد و کشاورزان را با آخرین متدهای این بخش آشنا سازد.

لینک منبع