ارتقا رتبه آذربایجان شرقی از 24 به سه در مسابقات کشوری قرآن

به گزارش ایرنا، طاهر علمی روز یکشنبه در مراسم تجلیل از مربیان امور تربیتی هشترود که همزمان با هشتم اسفند روز امور تربیتی در این شهرستان برگزار شد، افزود: 18 نفر از دانش آموزان استان برای شرکت در مسابقات کشوری دعوت شده اند و چهار نفر نیز در مسابقات بین المللی قرآن که اردیبهشت امسال در تهران برگزار خواهد شد شرکت خواهند کرد.
وی افزود: خانواده ها علاقه زیادی به فراگیری قرآن از سوی دانش آموزان دارند و این مهمترین عامل برای جلوگیری ازآسیب های اجتماعی است.
علمی به عملکرد آموزش و پرورش استان در زمینه احکام و نماز اشاره کرد و گفت: بیش از 880 نفر از علمای حوزه های علمیه با حضور در مدارس استان، درس احکام و نماز را برای دانش آموزان ارائه می کنند و نتیجه این اقدام کسب رتبه عالی کشوری در موضوع احکام و نماز است.
وی همچنین به ساخت 65 نماز خانه بدون استفاده از اعتبارات دولتی و با کمک خیرین در استان اشاره کرد و گفت: در تمامی مدارس استان، نمازهای جماعت با حضور روحانی برگزار می شود.
علمی همچنین به خدمات امور تربیتی آموزش و پرورش نیزاشاره کرد و گفت: امور تربیتی مانند چراغی روشن در راه دانش آموزان است زیرا تربیت در دست مربیانی است که با عشق و علاقه نورانی دورنی وارد بدنه آموزش و پرورش شده اند.
وی همچنین از اعزام تمامی دانش آموزان پایه دهم و یازدهم به اردوهای راهیان نور خبر داد و گفت: امسال نیز 38 هزار دانش آموز به مناطق جنوب و غرب اعزام شده اند.
در این آیین از مربیان نمونه پرورشی شهرستان هشترود با اهدا لوح و جوایز تجلیل شد.
در حال حاضر 257 حافظ قرآن کریم در نواحی مختلف آموزش و پرورش آذربایجان شرقی وجود دارد.
شهرستان هشترود با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.
خبرنگار:جلیل دین محمدی**انتشاردهنده:عیسی عطاپور**
7486/3077
لینک منبع