بانوی رکورددار پرتاب دیسک بازی های پاراآسیایی تجلیل شد

به گزارش ایرنا، این ورزشکار در بازی های پاراآسیایی جاکارتا و در ماده پرتاب دیسک بانوان کلاس F51، F52 و F53 با ثبت رکورد 10 متر و 71 سانتی متر موفق به کسب مدال طلا و جابجایی 60 سانتی متری رکورد آسیا شد.
فرماندار عجب شیر روز شنبه در مراسم تجلیل از این ورزشکار، به نقش ورزش قهرمانی در عزتمندی کشور اشاره کرد و گفت :ورزش قهرمانی یکی از ارکان مهم توسعه ورزش در کشور است و باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
عادل اصغرپور از حمایت همه جانبه از قهرمانان ورزش شهرستان در همه زمینه های خبر داد و اظهار داشت: اهمیت ورزش و توجه به امور جوانان باید در اولویت مسئولان شهرستان قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه شهرستان ظرفیت بالایی در بحث ورزش های انفرادی و قهرمانی دارد، گفت: در عجب شیر استعدادهای ورزشی خاص و بالقوه ای وجود دارد و توجه به این ظرفیت ها موجب تعالی و رشد ورزش شهرستان می شود.
فرماندار عجب شیر تصریح کرد: بدون استعدادیابی، ورزش قهرمانی دچار روزمره گی می شود و تنها راه احیای ورزش قهرمانی استعدادیابی ، پشتوانه سازی و پایه سازی است.
برنده مدال طلای مسابقات پرتاب دیسک نیز در این مراسم گفت: تلاش می ‌کنم تا این مدال خوشرنگ را در پارالمپیک 2020 توکیو تکرار کنم.
الناز دارابیان اظهار داشت: از این که با این مدال طلا دل مردم ایران را شاد کردم بسیار خوشحالم این مدال متعلق به مردم است و من آن را به مردم خوب کشورم هدیه می کنم.
وی افزود: دست پدر و مادرم را که هرچه دارم از آنهاست می بوسم و از استادم، سرکار خانم شیعه که بدون هیچ چشمداشتی زحمات بی شائبه ای متحمل شدند تشکر می کنم.
در سومین دوره بازی های پاراآسیایی در جاکارتا کاروان ورزشی ایران با کسب 51 مدال طلا، 42 نقره و 43 برنز و ثبت رکوردی جدید در مدال آوری و یک پله صعود نسبت به دوره گذشته در جایگاه سوم ایستاد.
3077/7485
لینک منبع