دادستان مراغه:33 درصد پرونده های محاکم قضایی به تخلفات معاملاتی مربوط است

به گزارش ایرنا، علی دلداری عصر چهارشنبه در نشست اتحادیه های بنگاه های معاملات مسکن و خودرو مراغه در مسجد چهل پای پایین این شهرستان افزود: تخلفات در زمینه تنظیم اسناد معاملات مسکن و خودرو سهم قابل توجهی از پرونده های حقوقی و قضایی را در دادگاه ها به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: با وجود اینکه بیشتر متصدیان بنگاه های معاملات مسکن و خودرو، افراد متدین و متعهدی هستند بروز برخی تخلفات و جرائم در تنظیم اسناد مالکیت، رهن، اجاره و خرید و فروش خودرو و مسکن توسط برخی افراد سودجو انجام می شود.
وی اضافه کرد: رعایت قوانین و مقررات حقوقی و تعرفه های تعیین شده از سوی اتحادیه های صنفی از عوامل پیشگیری کننده در بروز هرگونه جرائم یا تخلفات عمدی یا غیرعمدی در این حوزه است.
دلداری با بیان اینکه بنگاه های معاملاتی باید امانتدار آحاد مردم باشند، گفت: اطلاعات موجود مشتریان در خصوص املاک یا خودرو به عنوان امانت در نزد این واحدهای صنفی نگهداری شود.
وی افزود: رعایت مسائل ایمنی و حساس بودن نسبت به موارد مشکوک در زمینه معاملات یا اجاره مسکن و خودرو از سواستفاده برخی سودجویان و مجرمان حرفه ای در جامعه جلوگیری می کند.
جانشین نیروی انتظامی مراغه نیز در این نشست با اشاره به نقش پلیس در ایجاد امنیت و آرامش برای جامعه گفت: امانت داری، صداقت و مردم داری از ویژگی های بارز این نیرو در جامعه اسلامی است.
سرهنگ علی فیضی با تاکید بر لزوم رعایت قوانین و مقررات توسط بنگاه های معاملاتی و نمایشگاه ها افزود: همکاری و هماهنگی با پلیس اماکن برای اجاره منازل مسکونی به افراد مجرد در سطح شهر برای جلوگیری از بروز هرگونه تخلف، ضروری است.
وی ادامه داد: رعایت شئونات اخلاقی و مسائل ایمنی از جمله نصب دوربین های مداربسته برای پیشگیری در بنگاه های معاملات مسکن و نمایشگاه های خودرو مورد توجه متصدیان این واحدهای صنفی قرار گیرد.
وی اضافه کرد: متصدیان این بنگاه ها و واحدهای صنفی صداقت، انصاف و امانت داری را در خرید و فروش و اجاره برای کسب رضایت الهی و مردم رعایت کنند.
به گزارش ایرنا،هم اکنون 360 بنگاه معاملات مسکن و 60 نمایشگاه خودرو در مراغه فعالیت می کنند.
شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
خبرنگار: ابراهیم مطلوبی**انتشاردهنده:عیسی عطاپور**
3077
لینک منبع