سوگواره نظم و نثر محرم در مراغه نفرات برتر خود را شناخت

به گزارش ایرنا، جلیل اسلامی عصر روز یکشنبه در مراسم اختتامیه این سوگواره که به همت انجمن ادبی کانون فرهنگی هنری شهید متذکر برگزار شده بود، افزود: در مجموع 150 اثر مرتبط با موضوع همایش شامل 48 شعر، 92 متن ادبی و داستان و 10 مقاله به دو زبان ترکی و فارسی از سوی داوران همایش بررسی و نفرات برتر هر بخش مشخص شدند.
وی افزود: شاعران و نویسندگان با قلمشان، زیبایی هایی از تاریخ کربلا و واقعه عاشورا به تصویر می کشند که قابل تامل و اندیشیدن است.
وی وظیفه اهل قلم را مهم دانست و گفت: اهل قلم و هنر با بیان زیبایی های ناب و خالص الهی در تمامی دوران و طول تاریخ، فرصت نزدیکی به کمال حقیقی را برای همگان امکان پذیر کرده اند.
اسلامی ادامه داد: نمونه آنها را می توان در اشعار ترکی و فارسی که درباره امام حسین و دیگر امامان در طول تاریخ به زیبایی سروده شده دید و درک کرد.
وی اضافه کرد: به طور کلی آشنایی با اشعار آئینی، ما را در شناخت بیشتر اهداف و اندیشه های امامان معصوم و به خصوص امام حسین (ع) یاری و کمک می کند.
وی با اشاره به اینکه محرم و عاشورا اوج بندگی و عشق است، افزود: امام حسین (ع) و اصحاب وی با تمام عشق، آگاهی و خردورزی خالصانه در مقابل ظلم ایستادگی کردند.
وی اضافه کرد: ماه محرم فرصت مغتنمی برای تقویت بنیان های تقوا در انسان هاست و مردم ایران باید از عاشورا و محرم درس مبارزه همیشگی با استکبار جهانی را بیاموزند.
به گزارش ایرنا، در این همایش در بخش شعر از مهدی ولی(مراغه) به عنوان نفر اول، فرزانه نادمی (زنجان) به عنوان نفر دوم ، خلیل آذری و حسین فرهادی به عنوان نفرات سوم و شهرام اورنگ به عنوان شاعر قابل تقدیر در این بخش تجلیل شد.
همچنین در بخش نثر و داستان از مهسا مشهدی فام، هادی صادق و مرتضی اصل شادی به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم و هادی رضایی به عنوان فرد قابل تقدیر در این بخش تجلیل شد.
در بخش دانش آموزی نیز صدار قنبرنژاد، علی عبدلی، سعید پاک دین، میرحسین موسوی، اسما الطافی و مریم نجفی به ترتیب به عنوان نفرات برتر اول تا ششم این بخش و همچنین مقاله محمد مشتری به عنوان مقاله منتخب این همایش معرفی و تجلیل شد.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880
لینک منبع