طرح تعالی مدیریت مدارس زمینه اجرای سند تحول بنیادین است

به گزارش ایرنا، عاشور اکرمی روز یکشنبه در کارگاه آموزشی طرح تعالی مدیریت در مراغه افزود: سند تحول بنیادین باید مورد توجه خاص مدیران مدارس آموزش و پرورش قرار گیرد و به توجه به اینکه طرح تعالی مدیریت یکی از بخش های سند تحول بنیادین را تشکیل می دهد لذا برای تحقق اهداف، ضرورت دارد مدیران مدارس این سند مهم را مطالعه کنند.
وی افزود : در این برنامه، رهبر آموزشی جایگزین ریاست و مدیریت آموزشی می شود و سعی دارد با نگاهی تعالی بخش، مدرسه محور، مشارکت جو و کیفیت مدار به تعیین اهداف و طراحی برنامه عملیاتی مدرسه اقدام کند.
اکرمی اضافه کرد: لازمه اجرای بهتر این برنامه، تغییر نگرش مدیران مدارس و توجه به شاخه های ششگانه تربیتی سند تحول بنیادین و ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی است.
وی با تاکید بر مهارت آموزی و توجه ویژه به سواد رسانه، خلاقیت، نوآوری و مشارکت پذیری در مدارس گفت: اولویت های مهم طرح تعالی مدیریت مدرسه، نگاه ویژه به دانش آموزان و افزایش سطح سواد اطلاع رسانی و ارتباطی است.
وی به اهمیت مدیریت مدارس در عرصه تعلیم و تربیت پرداخت و افزود: اگر باور مدیر تغییر کند، عملکردش هم تغییر می کند لذا مدیران مدارس را از سمت و سوی مسائل و مشکلات سخت افزاری باید به سمت اندوخته ها و تجربه ها سوق داد.
حدود 46 هزار دانش آموز و سه هزار کادر فرهنگی در 550 مدرسه دولتی و غیر دولتی مراغه در حال تحصیل و تدریس هستند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880
لینک منبع