غفلت از توطئه های دشمنان و فتنه های آل سعود خطرناک است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حمید محمدی راد در خطبه های نماز جمعه مراغه با اشاره به توطئه های آل سعود در منطقه افزود: آل سعود در حالی ادعای نمایندگی اعراب و اهل سنت را می کند که تاکنون از فلسطین حمایت نکرده و حتی به مردم مظلوم یمن حمله کرده و مسلمانان این کشور را که بخشی از آن نیز از برادران سنی هستند به خاک و خون کشیده است.
امام جمعه موقت مراغه گفت: فتنه های اخیر که توسط گروه های تکفیری در کشورهای مسلمان منطقه روی داده، همگی به واسطه عملکرد حکام آل سعود روی داده و موجب ایجاد تفرقه و نا امنی شده است.
حجت الاسلام محمدی راد در ادامه با اشاره به سالروز حادثه منا اضافه کرد: بی کفایتی و بی درایتی آل سعود در این حادثه غمبار موجب شهادت عده بسیاری از حاجیان در ایام حج ابراهیمی در عربستان شد که مایه رسوایی مسببان آن می شود.
وی ادامه داد: مسئولان حکومت عربستان متاسفانه به علت غرور سیاسی و جهل و یا وقاحت خود تاکنون حاضر به عذرخواهی ساده در خصوص وقوع حادثه منا و شهادت عده بسیاری از حجاج در این کشور نشده اند و این امر حاکی از بی کفایتی آنان است.
استاد حوزه و دانشگاه های مراغه خاطر نشان کرد: شهدای منا در حال عبادت، در لباس احرام، تشنه لب و روسفید به سوی پروردگار خود رهسپار شدند و مسببان آن میزبانان این عبادت الهی بودند.
حجت الاسلام محمدی راد اضافه کرد: امت اسلامی و کشورهای مسلمان دنیا باید از اعاده حقوق مسلم خود در قبال خون شهدای منا در مجامع بین المللی دست بر ندارند و تضمین امنیت برگزاری حج را در این کشور طلب کنند.
شهرستان 250 هزار نفری مراغه در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
3072/6183
لینک منبع