فرماندار: محیط کسب و کار در هشترود مناسب نیست

به گزارش ایرنا، امین امینیان روز پنجشنبه در جلسه کمیته فناوری و نوآوری شهرستان هشترود با اشاره به نرخ بالای 24.32 درصدی بیکاری در این شهرستان اظهار کرد: نیازمند ایده های نو برای حل مشکلات ناشی از بیکاری در شهرستان هستیم و از هر ایده خلاق که به کارآفرینی و ایجاد اشتغال منجر شود حمایت می کنیم.
وی گفت: در بحث اقتصاد و معیشت مردم به ویژه بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی مشکلات عمده ای داریم و همین امر موجب شده تا هشترود در ردیف شهرستان های مهاجرفرست قرار گیرد.
امینیان براهمیت حمایت از تولید داخلی تاکید کرد و افزود: برای اینکه تولید به سمت ارزش افزوده پیش برود لازمه
آن بهره گیری از خلاقیت و نوآوری است و ایده پردازی ها باید به سمت ظرفیت ها، قابلیت ها و مزیت های نسبی شهرستان جهت گیری شود.
وی افزود: در سند تدبیر توسعه شهرستان حوزه کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری هسته های کلیدی تعریف شده اند که آماده حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در این عرصه ها هستیم.
امینیان همچنین خواستار حمایت و ورود خیرین به حوزه علم و فناوری شد و از مسئولان مراکز رشد آذربایجان شرقی خواست تا زمینه تبدیل مرکز نوآوری شهرستان هشترود به مرکز رشد را فراهم کنند تا این مرکز بتواند در این طریق در جهت اهداف تعیین شده گام های موثرتری بردارد.
شهرستان هشترود با وسعت یک هزار و 990 کیلومتر مربع و حدود 57 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری تبریز واقع شده و از شمال با بستان آباد، از شرق با میانه، از غرب با مراغه و از جنوب با چاراویماق همجوار است.
3077/7486
لینک منبع