قدرت روزافزون ایران ثمره خون شهداست

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد صادق فرحی روز سه شنبه در مراسم نوزدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی در مسجد جامع شهرستان عجب شیر اظهار کرد: امروز و در سایه خون پاک شهدا، دیدگاه و نظر ایران در سیاست های منطقه ای و مسائل مهم جهانی، تعیین کننده و کارساز شده است.
وی افزود: شهدا جان خود را نثار پایداری و استواری پرچم مقدس ایران کردند از این رو تجلیل و پاسداشت شهدا وظیفه همگانی است.
حجت الاسلام فرحی با بیان ویژگی های اخلاقی و شخصیتی شهید صیاد شیرازی، گفت: ایمان و وظیفه شناسی از ویژگی های بارز این شهید سرفراز اسلام و انقلاب بود و همین ویژگی هاف وی را به الگوی اخلاق و ایمان تبدیل کرده است.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شهید صیاد شیرازی ادامه داد: توکل به خدا، سادگی، تلاوت قرآن در هر فرصتی، تاکید بر اتحاد و وحدت و تدبیر از جمله خصایص و فضائل شخصیتی شهید سپهبد صیاد شیرازی بود.
از مهمترین اقدامات شهید صیاد شیرازی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، می‌ توان به تهیه طرح ‌های عملیاتی که منجر به شکستن حصر شهرهای سنندج و پادگان‌ های مریوان، بانه و سقز شد، اشاره کرد.
شهید علی صیادشیرازی روز شنبه 21 فروردین ماه 1378 در حوالی خانه ‌اش مورد سوء قصد عوامل تروریست قرار گرفت و به شهادت رسید.
شهرستان عجب شیر در دوران دفاع مقدس 228 شهید گلگون کفن و 409 نفر جانباز سرافراز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
این شهرستان با 738 کیلومترمربع و حدود 71 هزار نفر جمعیت در98 کیلومتری جنوب غربی تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.
3077/7485
لینک منبع