قصور احتمالی در پرونده مرگ مادر باردار در مراغه محرز نشده است

علی جنتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شکایت خانواده متوفی، پرونده این حادثه توسط دادگاه ویژه و نیز پزشکی قانونی در دست بررسی است.
وی با اشاره به اینکه تا اعلام نتیجه قطعی همکاری پزشک معالج و مامای این مرحوم به حالت تعلیق در آمده است، افزود: با توجه به اهمیت موضوع گروهی از بازرسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز این موضوع را پیگیری می کنند.

*** تشکیل 15 پرونده قضایی قصور پزشکی در نیمه نخست سال جاری
دادستان عمومی و انقلاب مراغه با بیان اینکه 15 پرونده قضایی مربوط به قصور پزشکی در نیمه نخست سال جاری در این شهرستان تشکیل شده است، گفت: پرونده مرگ مادر باردار به دادسرای نظام پزشکی ارسال شده تا قصور احتمالی پزشک و مامای این مرحوم مشخص شود اما هنوز جواب مشخص نشده است.
علی دلداری افزود: در دادسرای نظام پزشکی یک قاضی دادگستری نیز عضویت دارد و پس از اعلام نتیجه از سوی این دادسرا، حکم مربوطه در دادسرای عمومی صادر می شود.
به گفته وی در رسیدگی به 15 پرونده قضایی مربوط به قصور پزشکی، 11 فقره حکم محکومیت صادر شده و 2 مورد نیز در حال بررسی است.
به گزارش ایرنا، با وجود اینکه در حدود 2 سال گذشته موردی از مرگ مادران باردار در مراغه گزارش نشده بود، مرگ مادر 27 ساله ای که اولین دوره بارداری خود را با اتفاقی ناگوار به پایان رساند، حوزه سلامت این شهرستان را متاثر کرد.
نوزاد این مادر که در 37 هفتگی متولد شده است، حیات را در غیاب مادر ادامه می دهد.
خبرنگار: علیرضا فولادی ** انتشار دهنده: محمد رستگار
3072/6183
لینک منبع