مبارزه با قاچاق حمایت از کالای ایرانی است

به گزارش ایرنا، رحیم شهرتی فر روز سه شنبه در بازدید از روند ساخت و تکمیل پاسگاه ایست بازرسی بارگاه شهرستان چاراویماق اظهار کرد: مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از تولید داخلی، زمینه ساز توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال برای جوانان به عنوان اصلی ترین سرمایه های کشور است.
وی افزود: قاچاق کالا به بازار سرمایه ضربه زده و باعث رکود و نابودی اشتغال در جامعه می شود از این رو دولت در مبارزه با این پدیده جدی است.
شهرتی فر همچنین به اهمیت حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و افزود: شعار امسال، همه ابعاد اقتصادی و چرخه تولید داخلی را در برمی گیرد و استقبال مردم از تولیدات داخلی به افزایش تولید و رفع مشکل بیکاری می انجامد و وابستگی کشور به خارج و تولیدات خارجی کاهش می یابد.
پاسگاه بارگاه چاراویماق در زمینی به مساحت 2400 متر مربع در حال ساخت است و تا کنون بیش از سه میلیارد ریال برای آن هزینه شده و برای تکمیل آن حدود 2 میلیارد ریال دیگر نیاز است.
شهرستان چاراویماق با حدود 31 هزار نفر جمعیت در 150 کیلومتری جنوب شرقی تبریز و در مسیر ترانزیتی جنوب آذربایجان شرقی واقع شده و محورهای این شهرستان از سوی قاچاقچیان برای انتقال کالای قاچاق به استان های مرکزی کشور مورد استفاده قرار می گیرد.
3077/9880
لینک منبع