مشغله کاری مانع خدمتگزاری مسئولان به مردم نشود

به گزارش ایرنا، آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز شنبه در جلسه شورای اداری مراغه با تاکید بر لزوم اهتمام مدیران در مسیر خدمتگزاری به مردم گفت: تقویت معنویت و احساس مسئولیت برای رفع مشکلات و دغدغه ها، رسالت مسئولان برای خدمت رسانی به مردم است.
وی همچنین با اشاره به وظایف قانونگذاری و نظارت نمایندگان مجلس اضافه کرد: وکلای مردم باید پیگیر مسائل کلان کشوری و شهرستانی بوده و در قبال موکلان خود احساس مسئولیت کنند.
پورمحمدی با اشاره به طرح افزایش نمایندگان مجلس گفت: نماینده حوزه انتخابی مراغه و عجب شیر نیز در جهت تصویب و جلب آرای موافق برای تصویب افزایش تعداد نماینده های این حوزه از یک به دو نماینده اهتمام کند.
نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در خروج از برجام گفت: این اقدام ناشیانه و دور از عقلانیت آمریکا، باردگیر نشان داد که آمریکا قابل اعتماد نیست.
علی جلیلی افزود: تجارب گذشته و تاریخ نشان داده است که بر اساس فرمایشات رهبری، هرگاه به آمریکا و غرب اعتماد کرده ایم از پشت خنجر خورده ایم.
وی ادامه داد: آمریکایی ها باید بدانند که ایرانیان راست قامتان تاریخ هستند و در بربار تهدیدها و تحریم های دشمنان ایستاده اند.
فرماندار مراغه نیز با اشاره به پیشینه تاریخی مراغه گفت: باتوجه به وجود ظرفیت ها و زیرساخت های فرهنگی و تاریخی در این شهرستان، مسئولان و مدیران دستگاه ها در جهت رسیدن به توسعه پایدار و جایگاه واقعی این شهر تلاش کنند.
حمید شکری افزود: کارآمدی و عدالت محوری به عنوان رسالت مسئولان دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در راستای تحقق توسعه و ایجاد شور و نشاط اجتماعی در جامعه است.
وی ادامه داد: وجود نظم و انضباط اداری، تکریم ارباب رجوع و بهره گیری از نظرات کارشناسان در کنار انجام وظایف سازمانی، زمینه ساز رفع مشکلات مردم و خدمات رسانی مناسب به جامعه در دستگاه ها خواهد بود.
وی با تاکید بر لزوم حمایت از واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری اضافه کرد: حل و فصل اختلافات و مشکلات بین واحدهای تولیدی و سرمایه گذاران باید با هماهنگی فرمانداری و تا حد امکان در داخل شهرستان در قالب کمیته های تخصصی انجام شود.
شکری گفت: در راستای جذب سرمایه گذار و حمایت از سرمایه گذاری در بخش های مختلف این شهرستان، دستگاه های متولی امر با تدوین برنامه ریزی های جامع، نقشه های تفضیلی و حوزه های جذب سرمایه را مشخص و اعلام کنند.
وی افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید علاوه بر پیگیری اعتبارات لازم برای طرح های عمرانی، بر اجرای طرح ها نیز نظارت کافی داشته باشند.
وی با تاکید بر لزوم تبیین عملکرد دستگاه های این شهرستان در رسانه ها اضافه کرد: مدیران با فعال کردن بخش های روابط عمومی، ارتباط بیشتری با رسانه ها و مطبوعات شهرستان در این راستا داشته باشند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
7487/3077
لینک منبع