نزدیک به 33 هزار کندو در چاراویماق وجود دارد

ناصر نوروزی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امسال شمارش کندوهای زنبورعسل در این شهرستان همزمان با سراسر کشور از 14 مهرماه شروع و با تلاش مجموعه جهاد کشاورزی در نیمه نخست آبان ماه به اتمام رسید.
نوروزی ادامه داد: امسال از کندوهای بومی 32 هزار و 983 کیلوگرم عسل و از کندوهای مدرن 228 هزار و 675 کیلوگرم عسل تولید می شود.
وی با بیان اینکه اطلاعات جمع آوری شده در این سرشماری برای تجزیه و تحلیل در سامانه مدیریت جامع داده های کشاورزی ثبت می شود، گفت: در این طرح تعداد کندوها از جمله مدرن و بومی، میزان تولید عسل و دیگر فرآورده های زنبور عسل ثبت شده است.
وی افزود: توسعه زنبورداری به ایجاد درآمد پایدار در این شهرستان کمک کرده و توجه به آن ضروری است.
چاراویماق با سه هزار و 700 نفر بهره بردار بخش کشاورزی دارای 72 هزار هکتار اراضی کشاورزی است و سالانه بیش از 120 هزار تن انواع محصولات زراعی و باغی تولید می کند .
محصولات عمده بخش کشاورزی چاراویماق گندم و جو، حبوبات، علوفه، تره بار و محصولات باغی و فرآورده های لبنی، عسل، چغندرقند، دانه های روغنی، انواع صیفی جات و پوست است.
این شهرستان از مهم‌ ترین مراکز تولید گندم و جو در آذربایجان شرقی به شمار می ‌رود.
چاراویماق یکی از شهرستان های الگوی اقتصاد مقاومتی، دارای 2 بخش به نام‌ های مرکزی شامل دهستان‌ های چاراویماق مرکزی، چاراویماق جنوب ‌غربی، ورقه و قوری‌ چای شرقی و شادیان شامل دهستان‌ های چاراویماق شرقی و چاراویماق جنوب‌ شرقی، یک نقطه شهری به نام قره ‌آغاج و 248 آبادی است.
این شهرستان با حدود 31 هزار نفر جمعیت در 150 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880
لینک منبع