پیشگیری از شیوع بیماری های مشترک با جلوگیری از عرضه خارج از شبکه محصولات دامی

به گزارش ایرنا، سید شمس الدین مراثی روز شنبه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بر اهمیت توجه به مسائل بهداشتی و رعایت بهداشت فردی تاکید کرد و افزود: همه دستگاه ها باید برای جلوگیری از شیوع بیماری های مشترک با مراکز بهداشتی درمانی همکاری کنند.
وی خواستار همکاری تمامی دستگاه با شبکه دامپزشکی به منظور پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام و جلوگیری از ابتلای شهروندان به بیماری سیاه زخم و آنفلوانزا شد.
مراثی با بیان اینکه دفع بهداشتی زباله‌ و فاضلاب در مناطق روستایی مورد غفلت قرار گرفته افزود: غفلت از این موارد موجب آلودگی‌ ها و شیوع بیماری‌ ها در مناطق روستایی می ‌شود.
فرماندار عجب شیر خواستار برخورد با دفع غیراصولی فاضلاب خانگی در شهر جوانقلعه و برخی روستاهای شهرستان شد و گفت: دفع غیر اصولی فاضلاب عامل اصلی آلودگی آب های زیر زمینی و محیط زیست می شود.
مراثی همچنین خواستار اجرای شبکه فاضلاب در شهر جوانقلعه شد و افزود: شهرداری با همکاری اداره آب و فاضلاب شهری و با مشارکت مردم باید شبکه جمع آوری فاضلاب در این شهر را اجرا و ساماندهی کند.
فرماندار عجب شیرخاطر نشان کرد: مسایل مدیریت پسماند به دلیل گره خوردن با مسایل بهداشت عمومی باید با حساسیت ویژه توسط متولیان امر دنبال شود و قصور در این زمینه تبعاتی بسیار خطرناک خواهد داشت.
مراثی با تاکید بر اهمیت مقوله فرهنگ سازی در مدیریت پسماند ادامه داد: در حوزه مدیریت پسماند عزم عمومی به منظور مصرف صحیح و کاهش تولید پسماند و تفکیک از مبدا نیاز است.
شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در 98 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار:شهرام ناعم وند**انتشار:عیسی عطاپور**
3077/7485
لینک منبع