کبوتر شیمیایی مراغه پر کشید

به گزارش ایرنا، امام جمعه موقت مراغه روز سه شنبه در آئین تشییع این شهید گلگون کفن افزود: این شهید با 70 درصد جانبازی حدود 31 سال با عوارض ناشی از بمب های شیمیایی استکبار جهانی مبارزه کرد و نماد مقاومت در مقابل ستمگری های آنان است.
حجت الاسلام حمید محمدی راد افزود: مدعیان دموکراسی و مبارزه با گروه های تروریستی در منطقه بدانند که ایران مملو از مردان جان برکف و سربلندی چون شهید مالک ابراهیمی است.
وی گفت: زحمات همسر شهید مالک ابراهیمی که در رنج های ناشی از عوارض بمب های شیمیایی در کنار وی بود و 31 سال قبول زحمت کرد، قابل تقدیر است.
رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران مراغه نیز در حاشیه تشییع پیکر این شهید به خبرنگار ایرنا گفت: شهید مالک ابراهیمی متولد 1327 شمسی در روستای چلان سفلی مراغه است.
شفیع محمدی افزود: این کبوتر سبک بال در سال 1364 شمسی بر اثر گازهای شیمیایی رژیم بعثی عراق در عملیات والفجر 8 به جایگاه رفیع جانبازی رسید.
وی گفت: این جانباز 70 درصد در دو ماه گذشته در بیمارستان شمس تبریزی تبریز بستری بود و دارای هشت فرزند است.
آئین تشییع این شهید از مسجد شهدا تا میدان مصلی مراغه برگزار شد و حاضران در میدان مصلی بر پیکر این کبوتر سبک بال نماز اقامه کردند.
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت با تقدیم یک هزار و 400 شهید گلگون کفن به اسلام و انقلاب در فاصله 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
3072/518
لینک منبع