معاون اول رئیس جمهوری: خدمت رسانی به روستاها از اولویت های دولت است

به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری روز چهارشنبه در افتتاح طرح آبرسانی به 14 روستای شهرستان مراغه از طریق ویدئو کنفرانس افزود: مردم آذربایجان، مردمی مدافع از آرمان های نظام اسلامی بوده و همیشه بخاطر این خصلت زبانزد همگان هستند.
استاندار آذربایجان شرقی نیز در این آئین با ارائه گزارشی از عملکرد مسئولان استانی، گفت: آب مورد نیاز این طرح از کوه سهند سرچشمه می گیرد و از باکیفیت ترین آب های مورد استفاده در کشور است.
اسماعیل جبارزاده، افزود: شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی میزان E.C این آب شرب را 187 اعلام کرده که این میزان ذرات معلق در آب کمترین نسبت را در مقایسه با آب سایر نقاط دارد.
وی اظهار کرد: خط انتقال این طرح 89 کیلومتر است و حدود 12 هزار و 200 نفر از جمعیت روستایی شهرستان مراغه را تحت پوشش قرار داده و تا کنون دو هزار و 870 انشعاب در این طرح واگذار شده است.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری در این مراسم که با حضور استاندار آذربایجان شرقی در روستای بیانلوجه از توابع بخش سراجوی شهرستان مراغه برگزار شد، از طریق ویدوئو کنفرانس دستور افتتاح این طرح ها را صادر کرد.
در این آیین طرح تصفیه خانه شهریار تهران با پوشش 15 ناحیه جمع آوری فاضلاب و طرح آبرسانی به 252 روستا در سه استان آذربایجان شرقی، لرستان و فارس به صورت همزمان و به شکل ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
حجم عملیات مجتمع آبرسانی سراجوی شرقی شامل سه حلقه چاه عمیق هر کدام با آبدهی بیش از 20 لیتر در ثانیه، 85 کیلومتر خطوط انتقال آب و احداث دو هزار و 400 متر مکعب مخازن ذخیره بوده و 25 روستای این شهرستان را تحت پوشش قرار می دهد.
این طرح با 46 میلیارد و 100 میلوین ریال در روستای چلان سفلی اجرا می شود و با افتتاح آن 9 هزار و 925 نفر از ساکنان روستاهای تحت پوشش از آب آشامیدنی سالم بهره مند شدند.
شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 147 کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3034/8023/518
لینک منبع